• DOLAR
  12,4269
  %0,47
 • EURO
  14,0288
  %0,14
 • ALTIN
  716,84
  %0,55
 • BIST
  1.776
  %-2,35
Çin Online Oyunlara Kısıtlama Getirdi

Çin Online Oyunlara Kısıtlama Getirdi

Çin Komünist Partisi, ülkedeki online oyunlara kısıtlama getirerek sektörde durgunluğa neden oldu. 18 yaşın altındaki bireylerin online oyun sürelerinin kısıtlanmasına dair alınan karar kimileri tarafından tepkiyle karşılanırken, kimileri ise kısıtlamayı olumlu buldu.

Ebeveynler Durumdan Memnun

Hükümet tarafından alınan kararı en çok ebeveynler desteklerken, gençler ise karara tepkili olduklarını dile getirdi.

Oyun sektörünün hızla büyümesi akıl almaz paraların dönmesine şahitlik etmemize neden oldu. Sektördeki oyun geliştiricileri ciddi kazançlar elde ederken, oyunların çocuk gelişimleri ve eğitimleri üzerinde de olumsuz etkileri olduğu herkesçe biliniyor.

Çinli yetkililer çocukların uzun süre ekran başında olmasından rahatsızlık duyduklarını ve geleceği olumsuz etkilediğini belirterek, bu durumu azaltmak için adım attıklarını belirttiler.

Belirli Saatlerde Çevrimiçi Oyunlara Giriş Sağlanacak

Alınan kararın ardından 18 yaşından küçük bireylerin, çevrimiçi oyunlara girişleri sadece belirli saatler içerisinde olacak.

Bu karara uyulup uyulmadığının denetimi ise devletin ilgili kurumları tarafından sıkı bir şekilde denetlenecek. Oyun dağıtıcılarının da karara saygılı olmaları gerektiğini vurgulayan yetkililer, belirtilen saatlere uyulması konusunda dağıtımcıları da ciddi şekilde uyardı.

Haftada 3 Gün Sadece 1 Saat Giriş Mümkün

Alınan karara göre 18 yaş altı bireyler sadece Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere, haftanın 3 günü saat 20 ile 21 arasında online oyun oynayabilecekler. Resmi tatiller ise yine izin kapsamına dahil edilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Çin Oyun

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM