• DOLAR
  12,4269
  %0,47
 • EURO
  14,0288
  %0,14
 • ALTIN
  716,84
  %0,55
 • BIST
  1.776
  %-2,35
Dünyada Telefon Kullanan İnsan Sayısı 5,27 Milyarı Aştı

Dünyada Telefon Kullanan İnsan Sayısı 5,27 Milyarı Aştı

Dünyada telefon kullanan insan sayısı üzerinde yapılan araştırma sonucuna göre, en az bir tane telefonu bulunan insan sayısının 5,27 milyarı aştığı sonucuna ulaşıldı. Bu araştırmaya göre toplam telefon sayısının ise 7,7 milyar dolaylarında olduğu açıklandı.

Mobil teknolojilerin hayatımıza giriş yapması birçok alışkanlığımızı değiştirdi. Başta iletişim amacıyla kullanılan telefonlara gelişmiş özelliklerin eklenmesinin ardından, akıllı telefonlara ilgi her geçen gün daha fazla artıyor.

Adeta taşınabilir bir bilgisayar gibi birçok özelliği barındıran telefonlar ihtiyaçlara hitap ederken, telefon kullanan insan sayısında da ciddi artışlar oldu.

İlk Kez Telefon Sahibi Olan Kişi 2020’de 117 Milyon Oldu

Araştırma telefon kullanımıyla alakalı ilginç detayları da ortaya çıkardı. 2020 yılında ilk kez telefon sahibi olan kişi sayısının ise, 117 milyon olduğu açıklandı. Buna göre 2020 yılında hayatında ilk defa telefon sahibi olan 117 milyon insan bulunuyor.

İnternete Bağlı Cihaz Sayısı 8 Milyar

Araştırmanın farklı bir detayında ise, toplam 8 milyar cihazın internete bağlı olduğu görülüyor. Bu cihazların ise 6,4 milyonu akıllı telefonlardan oluşuyor. Hücresel bağlantı ile nesnelerin interneti dâhil edildiğinde ise toplamda 10 milyarı aşan cihazın internete bağlı olduğu bilgisi yer alıyor.

En Pahalı ve En Ucuz Mobil Veri Ücreti Sunan Ülkeler Belli Oldu

Kapsamlı araştırmanın sonucunda son olarak dünyada en pahalı ve en ucuz mobil veri sunan ülkelerde belli oldu. Buna göre GB başına 0,05 dolar ile İsrail mobil internet satışında en ucuz ülke oldu. Yunanistan ise GB başına 8,16 dolar ile en pahalı ülke olarak belirlendi.

Dünya ortalamasında ise 1 GB internetin ortalama fiyatının, 4,07 dolar olduğu ortaya çıktı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Akıllı Telefon

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM