Aşk ve İlişkiler

Erkekler Neden Özel Bölgeyi Yalar?

Erkekler Neden Özel Bölgeyi Yalar?

Özel bölgenin yalanması kimi kadınların cinsellikte hoşlandığı şeylerden olsa da araştırmalar birçok kadının bunu yaşamak istemediğini gösteriyor. Erkekler neden özel bölgeyi yalar? Sorusu, bu yüzden cinsellikte cevabı sık merak edilen sorulardan biridir. Her ne kadar bundan zevk alan kadınlar için bu sorunun cevabı fazla bir şey ifade etmeyecek olsa da, iğrenen kadınlar erkeklerin bu tutumuna anlam veremedikleri için soruya cevap aramaktadırlar.

Bu konuyu tamamen cinsel bakış açısı ile ele almak yerine, daha çok psikolojik ve bilimsel verileri de dikkate alarak hazırlamaya gayret ettik. Bu yüzden bu konuyu zevklere hitap eden bir konu değil, önemli bir cinsel sağlık konusu olarak algılamanızı yerinde buluyoruz. Her erkek cinsellikte özel bölgeyi yalamasa da bunu yapan erkeklerin sayısının oldukça fazla olduğu, yapılan araştırmaların sonucuna göre net bir şekilde görülmektedir.

Yapılan araştırma ve anket sonuçlarının ortalamasına göre dilini kullanarak birliktelik yaşamış veya yaşamak isteyen erkeklerin oranının, %36,8 olduğu sonucuna ulaşıldı. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 11 ülkede yapılan araştırmanın yüzdelik sonucu bu şekildedir. Türkiye’de ise bunu en az bir kez denemiş veya denemek isteyen erkeklerin yüzdesel oranı %33,1 ile dünya ortalamasına çok yakın çıktı. Dünya genelinde 37 bin insanın katıldığı internet anketine Türkiye’den katılan erkeklerin sayısı, 1203 olarak kayıtlara geçti.

İşte Cevabı… Erkekler Neden Özel Bölgeyi Yalar?

Yazılı olarak farklı seçeneklerin bulunduğu anketin sonuçlarına göre erkekler neden yalar? Sorusuna da ortalama bir cevap bulundu. Ankete katılan ancak böyle bir şey yapmayacağını beyan eden kişilerin vermiş oldukları cevaplarda değerlendirmeye alındığında, aslında erkeklerin yalama isteklerinin arkasında özgüvene dayalı sonuçlar çıktı. Anket sonuçlarına göre özellikle Türkiye’de en fazla öne çıkan cevaplar şunlar oldu;

Kadının Hoşuna Gittiği Düşüncesi

Erkeklerin bunu yapmasının en önemli nedenlerden birisinin, kadının hoşuna gitmesinden kaynaklı olduğu biliniyor. Elbette ki böyle bir durumda oldukça zevk alan kadınlar bulunuyor. Ancak kadınların daha fazlasının bundan tiksindiği gibi bir gerçekliği de göz ardı etmemek gerekiyor. Kadınların hoşuna gittiği düşüncesi erkeklerin özel bölgeyi yalamasını tetikleyen nedenlerin başında geliyor.

Erkek okuyucularımız için psikologların tavsiyesi, bunu yapmadan önce mutlaka partnerinizi yoklamanız yönündedir. Açık bir şekilde sormak yine yanlış anlaşılmaya (aslında doğru anlaşılmaya) sebep olacağı için, usulünce farklı bir şekilde sormanız çok daha mantıklı olacaktır.

Kendini Göstermek İsteyebilir

Erkeğin doğası gereği her zaman için hemcinslerine ve karşı cinsten insanlara karşı kendini gösterme çabası vardır. Bu çaba erkeklerin tamamında olmasa da tamamına yakın kabul edilebilecek kısmında vardır. Erkeğin kadına kendini kanıtlamak için seçtiği en önemli yolların başında ise, hiç şüphesiz ki yatak odasında yaşananlar geliyor.

Erkeklerin özel bölgeyi yalamaları temel olarak kadına cinsellikte kendini gösterme çabasından kaynaklanıyor. Psikologlar özellikle erkek cinsel sağlığı üzerinde araştırma yaparken, kendini gösterme çabasına sıklıkla rastlamışlardır.

Erkekler neden özel bölgeyi yalar?

Özgüven Eksikliği Tetikleyebilir

Özgüven eksikliği, erkekler neden özel bölgeyi yalar? Sorusunun cevaplarından biridir. Diğer yandan uzmanlara göre erkeğin özel bölgeyi yalama çabasının nedenlerinden biri, özgüven eksikliğinden kaynaklanıyor.

Tüm erkekler özgüven eksikliğinden dolayı bunu yapmıyor olsalar da bilinçaltında kendini kanıtlama çabası, onlarda ayrı bir özgüven eksikliği yaratıyor. Kendisinin veya kadının hoşuna gittiğini düşündüğü durumlar dışında bunu yapmaları, yaşanan özgüven eksikliğinin bir sonucu olabilir.

Kendisinin Hoşuna Gitmesi

Sıra dışı olmak veya kadının o anki durumundan hoşlanmaları, erkeği buna yapmaya iten sebepler arasında olabilmektedir. Erkeğin özel bölgeyi yalamasının tek sebebi, sadece kendinin hoşuna gittiği için olabilir. Ancak bu durumun, diğerlerine karşı daha zayıf bir neden olduğu biliniyor.

Sınırsız Olduğunu Göstermek İstemesi

Erkekler özel bölgeyi neden yalar? Sorusunun cevaplarından biri ise, kendisinin cinsellikte ne kadar sınırsız olduğunu göstermek istemesidir. Yine kendini gösterme çabasına dayanan bu durum, erkeklerde sık rastlanır şeylerden biridir. Kadınların sınırsız olan erkeklerden hoşlandığı düşüncesi ve bunu daha fazla farklılık ile göstermeye çalışmak istemesi, onlarda bu isteği tetikleyen nedenler arasında yer alıyor.

Yeni Fantezi Arayışı ve Eşini Mutlu Etme Arzusu

Fantezi dünyasında kurduğu hayalleri gerçekleştirmek istemesi ve eşiyle yeni fanteziler araması, erkeğin bunu yapmasının önemli nedenlerden biridir. Eşiyle olan birlikteliğinde farklılıklar denemek isteyen ve daha çok eşini mutlu edeceğini düşünen erkeklerde, bu tip davranış biçimleri görülebilmektedir.

Cesaret Göstergesi

Erkeklerin özel bölgeyi yalama nedenlerinden biri de eşlerine karşı, başkalarının kolaylıkla yapmayı istemeyeceği bir şeyi yapabileceğini gösterme arzusudur. Her ne kadar doğrudan alakası olmasa bile bir nevi cesaret göstergesi olduğunu söylemek mümkündür.

Uzmanlar Hastalık Riskine Dikkat Çekiyor

Uzmanlar bu tip ilişkilerin hastalıklara davetiye çıkardığı konusunda uyarıyorlar. Farklı enfeksiyon ve hastalıkların görülme riski olduğu belirten uzmanlar, ilişkinin daha makul seviyede yaşanması gerektiğine vurgu yapıyorlar.

Erkeklerin Bunu Yapmaları Psikolojik Bir Sorun mu?

Uzmanlara göre erkeklerin her ne kadar fantezi dünyalarını renklendirmek istemeleri kabul edilebilir olsa da, özel bölgeyi yalama konusunda aşırıya gidilmesi psikolojik bir sorun olarak görülüyor. Birçok uzman psikolog, ilişkinin dünya genelinde kalıplaşmış standartları olduğunu ve özellikle p**no içeriklerde görülen şeylerin gerçeği tam olarak yansıtmadığını belirtiyorlar.

Kadınlar Bundan Gerçekten Hoşlanıyor mu?

Tüm insanların yapısı birbirinden farklı olduğu için, bu durumdan hoşlanan birçok kadın görmek rahatlıkla mümkündür. Ancak ortalama bir orandan bahsedecek olursak kadınların yarıdan fazlasının böyle bir ilişkiden hoşlanmadıkları, hatta önemli bir kısmının tiksinebilecekleri sonuçlarına ulaşılmıştır. Bu yüzden erkeklerin böyle bir eyleme kalkışmadan önce iyi düşünmesi, en azından eşini yoklayarak hareket etmesi ilişkinin sağlığı açısından da önem taşıyor.

Erkekler neden özel bölgeyi yalar? konusu hakkında yorumlarınızı aşağıdan iletebilirsiniz.

Yağ yakımına yardımcı olacak öneriler

Erkeklerin Sevişirken Duymak İstediği Sözler Neler?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu