• DOLAR
  13,7194
  %0,41
 • EURO
  15,5684
  %0,38
 • ALTIN
  786,58
  %1,29
 • BIST
  1.910
  %1,61
Honor Huawei’den Ayrıldıktan Sonra Çin’de 3. Sıraya Geldi

Honor Huawei’den Ayrıldıktan Sonra Çin’de 3. Sıraya Geldi

Bir dönem Huawei ile birlikte olan Honor markasının Huawei’den ayrılması, telefon pazarında yükselmesini sağladı. Özellikle geçtiğimiz aylarda iyi bir çıkış yakalayan marka, ülkede en fazla satanlar sıralamasında üçüncülüğe yükseldi. ABD tarafından Çinli üreticilere uygulanan yaptırımların bir sonucu olarak Huawei Honor markasını satmış ve gelir elde etmeyi planlamıştı. Honor’un satışından sonra son iki aylık süreçte markanın […]

Bir dönem Huawei ile birlikte olan Honor markasının Huawei’den ayrılması, telefon pazarında yükselmesini sağladı. Özellikle geçtiğimiz aylarda iyi bir çıkış yakalayan marka, ülkede en fazla satanlar sıralamasında üçüncülüğe yükseldi.

ABD tarafından Çinli üreticilere uygulanan yaptırımların bir sonucu olarak Huawei Honor markasını satmış ve gelir elde etmeyi planlamıştı.

Honor’un satışından sonra son iki aylık süreçte markanın satışlarını ciddi oranda artırarak, en fazla satan telefon markaları arasında 3. Olması dikkat çekti.

İlk Sırada Oppo Var

Çin’de en fazla satanlar listesinin ilk sırasında 5,6 milyon satış ile Oppo markası yer alırken, Vivo ise 5,3 milyon satış rakamı ile ikinci sırada yer aldı. Honor ise 4 milyon bandına ulaşarak en fazla akıllı telefon satan 3. Marka oldu.

Honor’un ardından ise 3.9 milyon ile Xiaomi dördüncü, Apple’da 3 milyon rakamına ulaşarak sıralamada beşinci olarak yer aldı.

ABD Honor’a Yaptırım Uygulayabilir

Çin’in Cumhuriyetçi politikacılarından bazıları Honor markasının da kara listeye alınması için ABD’ye imzalı mektup gönderdiler. Amerika’nın hâlihazırda birçok Çinli teknoloji üreticisine yaptırım uyguladığı bilinirken, Honor için henüz bir yaptırım bulunmuyor.

ABD ise yaptırımları aşmak için Huawei markası ile Honor’un ayrıldığını ve Honor markasının da Amerika’nın ulusal güvenliğine tehdit olduğunu belirtiyor. Ancak markaya henüz bir yaptırım gelmemiş olsa da Honor için de yaptırımların yolda olduğu tahmin ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM