• DOLAR
  12,4269
  %0,47
 • EURO
  14,0288
  %0,14
 • ALTIN
  716,84
  %0,55
 • BIST
  1.776
  %-2,35
İngilizce Öğrenmek Hakkındaki 5 Efsane

İngilizce Öğrenmek Hakkındaki 5 Efsane

İngilizce, iş ve kariyerin yanı sıra daha farklı bir yaşama kapıları açmak için kullanıla bilen dünyanın en popüler ve talep edilen dillerinden biridir. Bu beceriye sahip olmak zaten neredeyse bir zorunluluk haline geldi. Çünkü gelişen dünyada bu beceri sayesinde herkes kullanılması gereken birçok yeni fırsatın kapılarını açıyor.

Birçok insan bu dili öğrenmek için çabalıyor, bu bağlamda, çalışma yöntem ve yöntemlerinin sayısı sürekli artıyor, ancak önerilen her şeye inanabiliyor musunuz? Bu yazıda, öğrencileri olası hatalardan ve hayal kırıklıklarından korumak için İngilizce öğrenmekle ilgili en yaygın beş efsaneyi tartışacağız.

Yabancı dil öğrenme yeteneği yoktur

İnsanlar kendilerini “teknisyenler” ve “beşerî bilimler” olarak ayırmaya alışkınlar, bu nedenle birtakım zorluklar ve güçlerinin ötesinde olduğu düşüncesiyle bir şeyler öğrenmekte isteksizlik var. Kendinizi bir “teknisyen” olarak görseniz bile, öğrenmekten vazgeçmemeli ve İngilizcenin size göre olmadığını düşünmemelisiniz.

Kesinlikle herkes yeni bir dil öğrenebilir, bu arzuya ve çalışma yöntemlerine bağlıdır. En önemli şey kendinize uygun yöntemi seçmek, kendinizi motive etmek ve düzenli egzersiz yapmaktır. Öğrenme sürecine karşı tutumunuzu ve tutumunuzu değiştirin.

Ev Ortamında imkansızdır efsanesi

İngilizceyi bir okul yerine evde öğrenmek zorlayıcı olabilir. Ancak asla imkânsız değildir. Birçok kişi ödev yapmaktan çekinir ve İngilizce derslerinden sonra öğretmenin bağımsız çalışma için verdiği alıştırmaları veya metinleri bile açmaz. Bu büyük bir hatadır, çünkü bir dil öğrenirken düzenlilik, işlenen materyalin tekrarı ve sürekli pratik önemlidir.

Her durumda, işin çoğu sizin tarafınızdan yapılmalıdır, öğretmen size sadece temel derslerde yeni şeyler öğretemez, bu nedenle hiçbir durumda ödevi ihmal etmeyin, bu İngilizce öğrenme sürecini hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

İngilizceyi kendi başınıza sıfırdan öğrenebilirsiniz

Bu durum oldukça ortada bir şeydir. Ne yazık ki, sadece birkaçı bunu yapabilir. Bunu yapmak için iyi bir İngilizce seti ve ciddi bir kabiliyet gerekir. Bu durumda bile tam manasıyla başarı elde etmek mümkün olmayabilir.

Çoğu zaman, öğrenciler bazı yönleri anlamadıkları için yolun başında çalışmayı bırakırlar. Böyle bir problemden kaçınmak için, en azından çalışmanın ilk aşamalarında sizi denetleyebilecek ve doğru yönde yönlendirebilecek profesyonel bir öğretmenden yardım istemeye değer. Sosyal ağlar aracılığıyla veya öğretmenlerin hizmetlerini tanıttığı özel sitelerde bir öğretmen bulabilirsiniz. Preply çevrimiçi platformunda herkes çevrimiçi dersler yürütecek ve dili öğrenmelerine yardımcı olacak nitelikli bir öğretmeni kolayca bulabilir.

İngilizce öğrenmek için dil ortamına girmek sıkıcıdır

Tam aksine dil ortamına girmek eğlencelidir. Diğer insanlar ile İngilizce konuşarak gelişim daha iyi olduğu gibi, özellikle yabancılarla böyle bir şeyin içinde olmak yabancı dil öğrenmenin en eğlenceli yanlarından biridir. Bunu yapmak ve öğrenmekte olduğunuz dile kendinizi tamamen kaptırmak sizin elinizde.

İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmeniz için, Kendinizi İngilizce ile kuşatmanız gerekir. Bunun için altyazılı filmler ve TV şovları izleyin, İngilizce kitaplar ve makaleler okuyun. Dersleri ve yarı yayınları dinleyin, yabancı blogcuları takip edin. Anadili İngilizce olan kişilerle çevrimiçi iletişim kurun.

İngilizceyi anadil gibi öğrenmek mümkündür

İngilizceyi anadiliniz gibi öğrenmeniz imkansızdır. Bu aslında neredeyse her dil için geçerlidir. Ki İngilizce, Türkçe veya Arapça gibi çok köklü dillerde bunu başarmak için ömür yetmez. Üst düzey zekaya sahip olan insanların arasından bile bunu yapabilecek insan sayısı azdır.

Anadili olan kişiler bile İngilizceyi tam olarak bilmiyorlar çünkü bu imkânsız. Yüksek düzeyde İngilizce yeterliliğiniz olabilir, ancak bunu tam olarak bilmiyor olabilirsiniz. Her gün gelişen zengin bir tarihe sahip bir dildir. Tüm İngilizce kelimeleri öğrenmeye çalışmamalısınız, çünkü Oxford Sözlüğü yaklaşık 500.000’dir ve her şeyi öğrenmek için en az bir hayata ihtiyacınız olacaktır. Çok yüksek hedefler belirlemeyin, çünkü akıcı bir şekilde İngilizce iletişim kurmak için yaklaşık 5.000 kelime bilmeniz gerekir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
İngilizce

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM