• DOLAR
  13,7194
  %0,41
 • EURO
  15,5684
  %0,38
 • ALTIN
  786,58
  %1,29
 • BIST
  1.910
  %1,61
iPhone’lar Kimlik ve Ehliyet Olarak Kullanılabiliyor

iPhone’lar Kimlik ve Ehliyet Olarak Kullanılabiliyor

Apple tarafından geliştirilen yeni nesil bir teknoloji sayesinde, iPhone telefonlar kimlik ve ehliyet olarak da kullanılabilecek. Kişinin bilgilerini Wallet üzerine eklemesi halinde, buradan kimlik ve ehliyet bilgileri gerektiğinde kullanımı mümkün oluyor. Uygulama hali hazırda bazı bölgelerde kullanılmaya başlandı. İOS 15 sürümünü geçtiğimiz aylarda tanıtan Amerikalı teknoloji üreticisi Apple, bu sürüm ile birçok yeni özelliği dâhil […]

Apple tarafından geliştirilen yeni nesil bir teknoloji sayesinde, iPhone telefonlar kimlik ve ehliyet olarak da kullanılabilecek. Kişinin bilgilerini Wallet üzerine eklemesi halinde, buradan kimlik ve ehliyet bilgileri gerektiğinde kullanımı mümkün oluyor. Uygulama hali hazırda bazı bölgelerde kullanılmaya başlandı.

İOS 15 sürümünü geçtiğimiz aylarda tanıtan Amerikalı teknoloji üreticisi Apple, bu sürüm ile birçok yeni özelliği dâhil ettiğini duyurdu. Bunların başında ise kimlik ve ehliyetlerin Apple Wallet uygulamasına eklenerek kullanılabilmesi oldu.

Wallet uygulaması üzerinde şifrelenip korunacak bu bilgiler, özellikle havaalanlarında dijital bir kimlik olarak kullanılabilecek. Henüz belirli bölgeler ile kısıtlı olsa da uygulamanın önümüzdeki günlerde daha geniş alanlarda kullanılacağı bilgisi yer aldı.

Uygulamanın Kullanılacağı Yerler Belli Oldu

Amerika’nın bazı bölgelerinde uygulamanın kullanımına izin çıktı. Buna göre Georgia ve Arizona eyaletlerinde kullanımı desteklenen uygulama, aynı zamanda; Utah, Oklahoma, Maryland, Kentucky ve Connecticut gibi bölgelerde de kullanılmaya başlanacak.

Henüz tam olarak kullanılmasa da bu dijital uygulamanın ne gibi güvenlik sorunları doğuracağı veya nasıl sonuçlar alınacağı da merak edilmeye başlandı.

Sistem Nasıl Çalışacak?

Güvenliği önde tutmayı amaçlayan Apple, kullanıcıların kimliklerini sisteme yüklerken birde fotoğraf yükleme zorunluluğunu getirdi. Buna göre havalimanlarından başlanmak üzere kimlik gereken yerlerde kullanıcı Watch üzerinden kimliğini onaylatacak.

Eylül ayında tanıtılması planlanan modellerde yer verilecek olan uygulamanın kullanılacağı yerler belli olsa da henüz uygulama faaliyete geçmiş durumda değil.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Apple iPhone

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM