ListeCafe

Ülkelerin birbirinden farklı ve ilginç 6 güzellik standardı

Bazı ülkelerde son derece ilginç olan güzellik standartlarını okuyunca şaşıracak, hatta belki de iğreti ile bakacaksınız. Güzellik herkese göre değişebilecek bir kavram kabul ama bazı standartlar, bu kadarda olmaz dedirtiyor. Şık dergilerde ve moda şovlarından bildiğimiz küresel güzellik standartlarına rağmen, her ulusun kadın güzelliği ile ilgili kendine özgü özellikleri, gelenekleri ve gelenekleri vardır. Örneğin, diğer ülkelerdeki insanlar dişlerini düzeltmek için çok para harcarken, Japonya’da kadınlar dişlerinin sarkık gözükmesi için üste ödüyorlar. Yani güzelliğin gerçekten de göreceli bir terim olduğunu söyleyebiliriz. İşte, ülkelerin birbirinden farklı ve ilginç 6 güzellik standardı…

Tek Kaşlı Olmak (Tacikistan)

Tacikistan’da tek kaşlı olmanın önemli bir güzellik standardı olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle ülkenin bazı bölgelerinde bu bir kadını güzel bulmak için önemli işaretlerden biri olarak kabul ediliyor.

Bu standart ile aslında dünya güzellik standartlarına da meydan okuyan Tacikistanlılar, sıra dışı beğenileri ile dikkat çekiyorlar. Tek kaşı bir eşi olmasını umarım hiçbir Türk erkeği hayal etmiyordur.

Burun Estetiği (İran)

Burun estetiği yaptırmak dünyanın her yerinde popüler diyebilirsiniz. Ama İran’da bu estetiği yaptırmak bir zenginlik ve saygınlık nişanesi olduğu kadar, önemli bir güzellik standardıdır. Farklı yerlerinizde problemler olabilir ama burun estetiği mutlaka tam olmalıdır.

Bu durum ülkede öyle bir seviyeye gelmiştir ki bazı kadınlar estetik olduktan sonra bile burun bandajı ile gezerek dikkat çekmeye çalışmaktadır. Son derece ilginç ve çılgınca değil mi?

Siyah ve Çarpık Dişler (Japonya)

Japon kadınlarını çekik gözleri ile güzel bulabilirsiniz. Taa ki gülene kadar. Japon insanları için çarpık dişlere sahip olmak bir güzellik sembolüdür. Ayrıca dişlerin siyaha boyanması da ülkenin bazı yerlerinde önemli bir güzellik işareti olarak görülüyor. Ülkelerin birbirinden farklı ve ilginç 6 güzellik standardı arasında yer alan ve Ohaguro olarak adlandırılan diş karartma geleneği, muhtemelen size iğrenç gelmiştir.

Yüzün Kalp Şeklinde Olması (Güney Kore)

Erkeklerde de geçerli olsa da özellikle Güney Koreli kadınların kalp şeklinde bir yüze sahip olmasına çok önem veriliyor. Bu ülkenin en önemli güzellik standartları arasında yer alıyor. Hatta bunun için ciddi paralar harcayıp çene kemiği estetiği olan birçok insan var.

Ayak Tırnaklarının Uzun Olması (Hindistan)

Hindistan denildiğinde zaten akla ilk gelen şeylerden biri ilginç ve genellikle iğrenç gelenekler veya inançlar geliyor. Daha ilerisini söyleyip midenizi kaldırmaktan uzak durarak, uzun ayak tırnaklarına sahip olmanın kadın ve erkekler için önemli bir güzellik standardı olduğunu söyleyelim.

Boyun Uzatma (Tayland)

Bir farklılıklar ülkesi de Tayland. Burada boynunuz uzun hatta çok uzun ise sizden güzeli yok demektir. Tabii birazda yüze bakılıyordur.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu