• DOLAR
  13,7194
  %0,41
 • EURO
  15,5684
  %0,38
 • ALTIN
  786,58
  %1,29
 • BIST
  1.910
  %1,61
Xiaomi Elektrikli Araç Sektörüne Giriyor

Xiaomi Elektrikli Araç Sektörüne Giriyor

Ürettiği akıllı telefonlar ile dünya piyasasında güçlü bir yere sahip olmayı başaran Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi, elektrikli araç sektörüne ilk adımını attı. Firma resmi ticaret kaydını tamamlayarak, üretim için hazırlıkların başlanmasına hazır olduklarını duyurdu. Uzun süredir bu alanda hazırlık çalışmalarını sürdüren şirketin üreteceği araç konseptine dair henüz bir bilgi bulunmazken, hazırlıkların ardından hızla üretime geçileceği […]

Ürettiği akıllı telefonlar ile dünya piyasasında güçlü bir yere sahip olmayı başaran Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi, elektrikli araç sektörüne ilk adımını attı.

Firma resmi ticaret kaydını tamamlayarak, üretim için hazırlıkların başlanmasına hazır olduklarını duyurdu. Uzun süredir bu alanda hazırlık çalışmalarını sürdüren şirketin üreteceği araç konseptine dair henüz bir bilgi bulunmazken, hazırlıkların ardından hızla üretime geçileceği duyuruldu.

Birçok otomobil üreticisi firmanın yöneldiği elektrikli araç sektöründe, mobil ve internet teknolojisinin devleri de yerlerini almaya hazırlanıyorlar. Google bu konuda yeni adımlar atarken son hamle Xiaomi’den geldi.

1,5 Milyar Dolarlık Sermaye ile Giriyor

Öte yandan Çinli üreticinin kayıt sermayesinin 1,5 milyar dolar olduğu öğrenildi. Araç üretimi için Xiaomi Ev Inc adında yeni bir birim kuran şirket, şimdiye kadarda bu birimde çalıştırılmak üzere 300 kişinin işe alındığı bilgisini paylaştı.

Şirket yetkilileri üretim aşamasına gelebilmek için hızla çalışacaklarını ve bunun için konuya hakim yetenekli insanları işe alacaklarını da belirttiler.

Hedef Büyük

Şirketten sızan bilgilere göre Xiaomi’nin 10 yıllık süreçte elektrikli araç pazarında yer alabilmek için 10 milyar dolarlık yatırım yapması bekleniyor. İşi oldukça ciddiye alan şirketin üreteceği araçların piyasada söz sahibi olacak özelliklere sahip olması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Xiaomi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM