Yurtdışında çalışmak
Trend

İngiltere Havalimanları İş Başvurusu ve Formu 2024

İngiltere Havalimanları İş Başvurusu ve Formu

İngiltere’de çalışma hayali kurulmasının sebeplerinden en önemlisi sebeplerinden birisi ülke için refah ve ekonomideki denge olmaktır. İngiltere’ye yurt dışından personel ve nitelikli göçmen statüsünde çalışmak için başvuranların sayısı günden güne artış göstermektedir. İş olanakları bakımından İngiltere ve diğer Birleşik Krallık ülkeleri dünya ortalaması üzerinde yer alır. İngiltere yurt dışı işçi ve personel alımı konusunda seçici bir ülke olarak bilinir. Türkiye, Suudi Arabistan, Avrupa ve daha birçok dünya ülkesi iş başvuru ve çalışma izni talebi alan İngiltere bu konuda seçici bir prosedür izler. İngiltere’de iş imkanı arayan kişiler için en cezbedici konu ise asgari ücret tutarı ile rahatlık ve refah seviyesi içinde bir hayat geçirme olarak gözlemlenmektedir.

İngiltere Havalimanları İş Başvurusu ve Formu
İngiltere Havalimanları İş Başvurusu ve Formu

İngiltere’de Çalışmak

İngiltere işçi ve personel alımı dönem dönem Türkiye’de faaliyet göstermiş olan inşaat, enerji, üretim sektörlerinde firmalar tarafından İngiltere’ye kurulan operasyon merkezinde çalışmak üzere gerçekleştirilir. Ustalık gerektiren bu meslek grubu için Türk firmalar çalışacak işçileri genelde Türkiye’den götürür. İngiltere Amerika Birleşik Devletlerinden sonra en çok yabancılara istihdam sağlayan ülke olmaktadır. Günümüz itibari ile İngiltere’de 500 bin iş yapan Türk mevcuttur. İngiltere’de iş imkanları oldukça yüksek seviyelerde ilerler. Birçok sektörde ve havalimanlarında her zaman işçi açığı bulunduğu için iş arayanlar İngiltere iş ilanları ile çok yakından detaylı bir şekilde ilgilenmektedir.

İngiltere’de Çalışmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İngiltere’de çalışabilmek için mutlaka çalışma izni gereklidir. İngiltere’de çalışabilme izni almak için firmalar ile iletişime geçebilir ve gerekli bilgiler alanında uzman personeller tarafından iş hakkında bilgi alabilirsiniz. Aşağıda İngiltere’de çalışabilmek için gerekli belgeler şu şekilde verilmiştir;

 • Başvuru sahibinin doldurmuş olduğu müracaat formu çıktısı,
 • Başvuru sahibine ait olan 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Başvuru sahibine ait olan en az 6 ay süresi bulunan pasaport belgesi,
 • Vize randevu belgesi
 • Başvuru sahibi vize ücretini yatırdığına dair banka dekont belgesi,
 • Başvuru sahibi gelir durumunu bildiren banka dökümü belgesi,
 • Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise muvafakatname belgesi,
 • Başvuru sahibine ait kimlik fotokopisi,
 • Başvuru sahibi çalışmak için gidiyor ise, çalışacağı yerden gelen davetiye mektubu,
 • Başvuru sahibi maaşlı çalışan ise SGK giriş belgesi, maaş bordro ve SGK hizmet dökümü belgesi,
 • Başvuru sahibinin kendine ait işyeri var ise, iş yerine ait vergi levhaları, çalışma belgeleri, ticaret sicil gazetesi, imza sirküler ve şirketin faaliyet belgeleri.
İngiltere İş İmkanları Nelerdir?

İngiltere iş imkanları ve istihdam açısından dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olmaktadır. Birçok sektörde, birçok alanda iş imkânı bulmak mümkündür. Bu nedenle İngiltere göçmen işçi çalıştırabilme konusunda Amerika Birleşik Devletleri ardından ikinci sırada yer alır. Birçok farklı sektör de işçi açığı bulunan İngiltere ülkesi günden güne yurtdışından gelen işçi sayısı artar. TL bazında yüksek ve alınan maaşlarında tatmin edici olması Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için İngiltere’yi iş imkanları açısından diğer birçok farklı ülkenin önüne geçirir.

İngiltere Havalimanlarında Çalışma İzni Nasıl Alınır?

İngiltere’de çalışabilme izni almak için öncelikle başvuru sahibi durumuna göre uygun vize türünü bulması gerekir. İngiltere çalışma vizesi için başvurular akredite acente aracılığı ile ya da aracı kurum başvuru merkezleri ile şahsen yapılabilmektedir. İngiltere çalışma iznine aile olarak başvuran kişiler aile üyelerinin her birinin başvuruları ayrı olarak yapması gerekir. İngiltere çalışma izni başvuruları, İngiltere’de sponsorluk lisans sahibi olan bir işverenden geçerli iş teklifi alındıktan hemen sonra sponsorluk sertifikası kişinin eline geçmesi ile başlamaktadır.

İngiltere çalışma vizesi sahibi olmak için kişinin gerekli vize evrakları hazırlaması ve İngiltere Hükümeti’nin web sitesi üstünden online başvuru yapması gerekecektir. İngiltere Hükümeti’nin web sitesi üstünden İngiltere çalışma izni için başvuru yapan bireyler, aracı kurum vize başvuru merkezinde biyometrik veri kayıt işlemlerini tamamlamalı ve gerekli evrak ve randevu öncesinde online olarak ya da randevu sırasında sağlamalıdır. Hollanda’da havalimanlarında çalışmak için de çalışma izni mutlaka alınması gereken önemli bir belge olmaktadır. Gereken ve sağlanan bilgiler sonucu eğer işçi açığı var ise havalimanı ve birçok sektörde iş imkanı var ise başvuru yapabilirsiniz.

KUVEYT’DE ÇALIŞMAK 

POLONYA’DA ÇALIŞMAK

İlgili Makaleler

27 Yorum

 1. 14 senelik tır şöförüyüm avrupa ülkelerine anlık faal çalışıyorum ingilterede de çalışmak istiyorum evraklarım hepsi var schengen vizem var

 2. İnşaat fayans kaynak alçı boya tesisat işleri profesyonel olarak çalışmaktayım yurtdışında çalışmak istiyorum

 3. malesef tık almak amaclı insanların hayalleriyle oynuyorsunuz burada iş ilanları veya başvuru yapılacak sitenin linki bile yok tamamen genel bilgiler kopyalanmış yapıştırılmış. Aldatan bir içerik olmuş. İş ilanını kendin bul sponsor bul sonra o şirket seni kabul etsin bla bla bla.

 4. meslehim var otomobil tahmircisiyim feyans ustasıyım dırda tır şöfürüyümde bu arada ustalık belgelirmde var yurt dışı yurt içi

 5. Erkek kuaförü yum ustalık belgem mevcut şu anda karbon fabrikasında çalışmaktayım yurt dışında çalışmak istiyorum saygılar.

 6. sağlık ve inşaat teknikeri mezunuyum inşaat işlerinden anlarım sıhhi tesisat elektirik mermer azda doğalgaz sağlıkta hemşire yardımcılığı sağlık bakım teknisyenliği ve hasta ve yaşlı bakımı nerelere nasıl başvuru yapmam lazım yardımcı olunursa sevinirim havalimanlarında da çalışabilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu