Teknoloji

Google Katlanabilir Telefon Projesini Şimdilik Erteledi

Google Katlanabilir Telefon Projesini Şimdilik Erteledi

Dünyanın en büyük arama motoru Google, internet teknolojilerinden bağımsız olarak girdiği otomobil ve akıllı telefon pazarında ilerlemeye devam ediyor. Yeni nesil akıllı telefonlar olarak bilinen katlanabilir telefon pazarına da girmeye hazırlanan teknoloji devi, hazırlığını yaptığı katlanabilir telefon projesi Google Pixel Fold’u kısa süreliğine erteleme kararı aldı.

Bu Sene Tanıtılması Bekleniyordu

Şirket yeni nesil telefon markasını bu sene tanıtmayı hedeflerken, çeşitli nedenlerle tanıtımı gelecek seneye kadar erteleme kararı aldı. Alınan karara göre telefonun 2022 yılına kadar tanımlaması planlanıyor.

ABD’nin en tanınmış teknoloji haber sitelerinden birinde yer alan bilgiye göre, şirketin hazırlıklarını tam olarak tamamlayamadığı için bu kararı aldığı söyleniyor. 2022 yılında tanıtılacak telefonun, kesin tanıtım tarihine dair herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Telefonun Ekranı Samsung’tan Sipariş Edildi

Google tarafından üretilecek akıllı telefonun dünyanın bir başka teknoloji devi Samsung’tan sipariş ettiği biliniyor.

Snapdragon 756G işlemci kullanılması planlanan telefonun, gelişmiş kamera özelliklerine sahip olması da beklenen özellikleri arasında yer alıyor. Samsung’tan sipariş edilen katlanabilir ekran teknolojisi ise, OLED 7.6 inç özelliklerini taşıyor.

Şirketin ekranı Samsung şirketinden sipariş etmesinin en önemli nedeni ise, cihazın maliyetinin daha uygun olacağından kaynaklanıyor. Ekran konusunda başarılı çalışmalar yapan Samsung, bu sayede Google’un telefon kalitesini artıracağı gibi fiyatlarında daha cazip olmasını sağlayacak.

İş Fikirleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu