Teknoloji

Laptop Pazarının Efsane İsmi Compaq Geri Dönüyor

Laptop Pazarının Efsane İsmi Compaq Geri Dönüyor

Laptop Pazarının Efsane İsmi Compaq Geri Dönüyor ; Bir dönemlerin dizüstü bilgisayar sektöründeki en önemli isimlerinden olan Compaq sahalara yeniden dönüyor. HP ile birleşmesinin ardından piyasadan çekilmek durumunda kalan markanın, yakın zamanda tekrardan pazara geri dönmesi bekleniyor.

Salgın Kararda Etkili Oldu

Koronavirüs salgınının tüm dünyada etkili olması birçok piyasayı olumsuz etkilerken, özellikle internet bağlantısı bulunan akıllı telefon, tablet ve bilgisayar gibi teknolojik ürünlerin satışına olumlu yansıdı.

Birçok insan evden çalışmak veya eğitim almak durumunda kalarak, bu ürünleri almaya yöneldi. Ciddi bir satışın yaşandığı sektör için eski markaların yanı sıra, yeni girişimcilerinde iştahı kabardı.

ABD kökenli Compaq markası ise bir dönemlerin en büyük üreticilerinden biri olarak biliniyor. IBM’nin en büyük rakibi olarak görülen ve HP ile birleşerek piyasadan çekilen marka, o dönemler tüm rakiplerinin toplam sayısından daha fazla dizüstü bilgisayar satmasıyla ünlenmişti.

Amaç Yeniden Devler Liginde Olmak

Geçmişte sektör lideri olmasına karşın aradan uzun zamanın geçmesi ve dev markaların ortaya çıkması, şüphesiz ki firmanın işini bir hayli zorlaştıracak. Ancak geçmişten gelen deneyim ile açığı hızla kapatacağı tahmin edilen firmanın, yeni nesil bilgisayar üretimi konusunda nasıl bir yol izleyeceği henüz bilinmiyor.

Dönemin efsanesinin piyasaya tekrar girmesinin rakiplerini olumsuz etkileyeceğine kesin gözüyle bakılırken, markanın bu etkisinin ne düzeyde olacağı ise piyasalarca merak edilen konulardan biri oldu.

Bayilik Veren Firmalar

Google Sohbet Nasıl Kullanılır 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu