Teknoloji

Samsung Salgın Sonrası Büyüme Hedefleri İçin Yatırım Yapacak

Güney Koreli teknoloji devi Samsung piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar ile adından söz ettirmeye devam ederken, şirketin salgının ekonomik etkilerini silmek için 2024 yılına kadar 206 milyar dolarlık şirket içi yatırım yapacağı öğrenildi.

Teknoloji haberleri arasında sıklıkla dillendirilen konu ile ilgili açıklama yapan yetkililer ise, haberlerin büyük oranda doğru olduğunu açıkladı. Şirketin özellikle robot üretim, çip, yapay zeka ve biyolojik ilaç kategorilerinde yatırım yapacağı açıklandı.

Samsung’un Güçlenmesini Sağlayacak Yatırımlar

Koronavirüs tüm dünyada sağlık ve ekonomi başta olmak üzere tahribatlar bırakırken, şirketin bu tahribatın yaralarını sarmak için bu kararı aldığı öğrenildi. Çip tedarikinin teknolojik ürün üreticilerini olumsuz etkilediğini de hesaba katan şirket, akıllıca bir yatırım yapmayı planlıyor.

2024 yılına kadar bu yatırımların tamamlanmasını planlayan Samsung, özellikle çip üretiminde uluslararası en büyük şirketlerden biri olmayı hedefliyor. Şu anda da dünyadaki en büyük çip üreticileri arasında ilk iki sırada yeri değişen şirketin, yeni teknolojiler ile piyasaya çıkmak istediği biliniyor.

Daha Öncede Yatırım Planı Yapılmıştı

Öte yandan şirketin 2018 yılında da kapsamlı bir yatırım planı açıkladığı ve planın başarıyla tamamlandığı biliniyor. Şirketin bu yatırımlar sayesinde, dünya genelinde yaşanacak salgınlar veya ekonomik krizler zamanında, küresel gücünü koruması planlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu