Teknoloji

Tesla Perakende Elektrik Sağlayıcısı Olmaya Hazırlanıyor

Tesla Perakende Elektrik Sağlayıcısı Olmaya Hazırlanıyor ; Elektrikli otomobil konusunda dünya lideri olan Tesla, yeni enerji yatırımları ile de dikkat çekiyor. Şirket enerji sektöründe ilerleyişini devam ettirmek için yeni yatırımlar yapmaya hazırlanırken, son girişimi ise perakende elektrik sağlayıcısı olmak adına attığı adım oldu.

Teksas’ta Perakende Elektrik Satışı İçin Başvuru Yaptı

Elektrik depolama gibi farklı hizmetler sunan şirketin, geçtiğimiz günlerde Teksas’ta perakende elektrik satmak için başvuru yaptığı öğrenildi.

Energy Ventures adlı şirketinin başvurusu kabul edilirse Teksas halkına elektrik satmaya başlayarak, perakende satış pazarında da söz sahibi olmaya başlayacak.

Birçok Rakibi Bulunuyor

Perakende elektrik sağlayıcı pazarının Amerika’da yüksek rekabete sahip olduğu biliniyor. Zira ülkede 100’den fazla elektrik sağlayıcısının olduğu biliniyor. Tesla markasının gücüyle piyasaya girmeye hazırlanırken, dev piyasada nasıl bir konumda yer alacağı ise merak ediliyor.

Evler Santrale Dönüştürülecek

Elon Musk yakın zaman önce yaptığı bir açıklamada Tesla ürünlerinin kullanılarak evlerin elektrik üretimi, depolanması ve bu enerjinin satılması gibi bir planlarının olduğunu söylemişti.

Musk evlerin santrale dönüştürme planının önemli olduğunu söyleyerek, Teksas bölgesinde geçen sene yaşayan ciddi kesintilere dikkat çekmişti.

İş Fikirleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu