Girişimcilik

Anne Sütünün Alerjiden Koruyucu Etkileri Tespit Edildi

Anne Sütünün Alerjiden Koruyucu Etkileri Tespit Edildi. Özellikle son 150 yıl, bilim insanları anne sütü üzerinde ciddi araştırmalar yapmaktadırlar. Son yıllarda yapılan araştırmalara baktığımızda ise, anne sütünün bebek sağlığı üzerindeki etkileri daha net ortaya koyulmuş oldu.

Son yapılan bilimsel çalışmalarda, anne sütünün bebeklerde kalıtsal alerji sorunlarına karşı faydalı olduğu görüldü. Türkiye’de ve dünyada birçok bilimsel merkez araştırma yapmış ve bu araştırmaların önemli bir kısmında, anne sütünün alerjik reaksiyonlara karşı bebekte koruyucu etkilere sahip olduğu görülmüştür.

Alerjik Hastalıklar Artmaya Devam Ediyor

Yaşam koşullarının değişmesi ve kirlenen çevre gibi çeşitli faktörler nedeniyle, kronik alerjik sorunlar artmaya devam ediyor. Bu vahim durum dikkate alındığında, bebekleri anne sütü ile beslenmenin öneminin bilinenden daha fazla olduğunu da düşünmek mümkündür.

Özellikle alerjik şok etkisi olabilecek durumlara karşı da koruyucu olduğu görülen anne sütü, düzenli ve uzun bir süre boyunca yeni doğan bebeklere verilmelidir.

Önemli bir sağlık sorunu yoksa bebeklerin anne sütünden kesilmemesi gerektiğini vurgulayan uzmanlar, alerjinin dışında anne sütünün bebek üzerinde adeta bir zırh gibi koruyucu olduğunu söylüyorlar.

2 Yaşına Kadar Anne Sütü Tavsiye Ediliyor

Tıbbi ya da bilimsel eğitim almış uzmanların açıklamalarına baktığımızda, anne sütünün çocuklara en azından iki yaşına kadar düzenli şekilde verilmesi sonucu ortaya çıkıyor. Bebeklerin beslenmek için ihtiyaç duydukları tüm mineral ve vitaminleri barındıran anne sütünün, bebek sağlığı üzerinde ciddi faydaları bulunmaktadır.

Bebeğin dışında emziren anne içinde faydalı yönleri bulunan anne sütü, küçük bir bebek için dünyadaki en besleyici etken olarak görülmektedir.

Kronik Hastalıklara Karşı Anne Sütü İhmal Edilmemeli

Alerjik reaksiyon gösteren problemlerin dışında, bebeğiniz de ileri ki yaşlarda kronik hastalıkların görülme riskini düşürmek için düzenli olarak anne sütü vermeye özen gösterin.

Kronik hastalıkların dışında anne sütünün bağışıklık sistemini güçlendirici etkilerinin olduğu, zaten uzun yıllarca bilinen önemli bir gerçektir. Tüm bu sebeplerden dolayı mümkünse düzenli ve kesintisiz olarak bebeğinizi anne sütü ile emzirmeye özen gösterin.

İş Fikirleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu