Teknoloji

Samsung Galaxy Z Fold 3 Özellikleri ve İncelemesi

Samsung Galaxy Z Fold 3 Özellikleri ve İncelemesi

Samsung Galaxy Z Fold 3 Özellikleri ve İncelemesi ; Daha dayanıklı bir tasarımla karşımıza çıkan Samsung, en iyi katlanabilir akıllı telefonlardan birini üreterek bu alanda beklentisi olanların yüzünü güldürüyor. Daha fazla suya dayanıklılık ve S Pen desteği gibi yeni özellikleri ile Samsung Galaxy Z Fold 3, şimdiden göz dolduracağa benziyor. Şayet katlanabilir telefona Samsung kalitesiyle sahip olmayı bekleyenlerden biriyseniz, o zaman hemen başlayalım.

Tasarım İncelemesi

6,2 inç ekrana sahip olan cihaz, aslında son iki model ile oldukça benzerlik gösteriyor. Kapak ekranının içerisinde yer alan 7,6 inçlik büyük bir ekran, büyük ekran arayışında olanları mutlu edebilecek seviyede görüyor.

Cihazın ekranını açmak yani katlanma özelliğini sağlamak için kullanılan menteşenin, tatminkâr bir iyileştirmeye gittiği görülüyor. Bugüne kadar incelediğimiz tüm yeni nesil katlanabilir telefonlara göre daha dayanıklı bir menteşe yapısı olduğunu söyleyebiliriz.

Tasarımsal özelliklere geri döndüğümüzde, telefonun bu anlamda oldukça başarılı olduğunu tekrar vurgulamak gerekir.

Ekran İncelemesi

7,6 inç ekranı ile adeta bir tableti andıran Galaxy Z Fold 3, 120 Hz yenileme hızına sahip… Ekran yenileme hızını yeterli seviyede gördüğümüz cihaz, özellikle internet gezintilerinde veya e-kitap okurken oldukça kolaylık sağlıyor.

AMOLED ekranı ile iyi bir performansa sahip olan telefonda böylesine bir ekranda oyun oynamakta ayrıca keyif veriyor.

Bu telefon için özel tasarlanmış bir S Kaleme sahip olması, telefonun en yeni ve sevindirici özellikleri arasında yer alıyor. Birçok insanın ısrarla beklediği bu özellik nihayetinde geldi.

Kamera Özellikleri

Kameralar için çok iç açıcı şeyler söylemeyeceğiz. Ancak şunu da belirtelim ki cihazın kameraları kesinlikle kötü değil. Sadece Samsung gibi bir firmanın böylesine yeni nesil bir telefon için, daha gelişmiş kameralar kullanmasını isterdik.

12 MP f/1.8 ana kamera, 12 MP f/2.2 ultra geniş kamera ve 12 MP f/2.4 2x optik zoom özelliğine sahip ön kamerası bulunan telefon bu özellikleri ile de rakiplerinden geri kalmıyor. Ancak yine hatırlatmak gerekirse, firmanın daha gelişmiş kameralarla karşımıza çıkmasını isterdik.

Yazılım ve Performans

Qualcomm Snapdragon 888 yonga setine sahiptir. Çoklu görevleri yapmak için hızlı bulduğumuz telefon, 12 GB RAM 256 GB dahili hafıza ve 12 GB RAM 512 GB dahili hafıza seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Bu özellikleri ele aldığımızda yeterli olduğunu söylemek mümkündür. iPhone 12 Pro Max ile kıyaslandığında, iki katı bir dâhili depolama alanı olduğunu görüyoruz.

PİL

Cihazın pil kapasitesi ise 4400 mAh olarak öne çıkıyor. Maalesef ki telefon üreticileri, Samsung’da dahil olmak üzere daha yüksek kapasiteye henüz ulaşabilmiş değiller. Günü kurtaran bir pil kapasitesi, tüm markalarda olduğu gibi Samsung’ta da devam ediyor.

Şahıs Şirketleri Masrafları Ne Kadar

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu