Teknoloji

Xiaomi ‘Mi’ Markasını Kaldıracak

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, 10 yıl önce çıkardı ‘Mi’ marka telefon serisini artık kullanmayacağını duyurdu. Birçok ürününde ‘Mi’ takısını kullanan şirketin, artık bu ismi kullanmayacağı açıklandı.

Kısa sürede dünya telefon pazarında ciddi bir çıkış yakalamayı başaran Çinli telefon üreticisi, yenilikler yapmak için kolları sıvadı. Model isimlerinden cihaz görünümlerine kadar köklü değişikliklere gitmeye hazırlanan şirkette en yeni değişiklik ise, modellerinde bulunan ‘Mi’ ismini bir daha kullanmayacak olması olarak görülüyor.

Sadece Modelin İsminin Kullanılması Planlanıyor

Şirketin bundan sonra piyasaya süreceği cihazlarda, ‘Mi’ ismi yerine sadece markanın isminin doğrudan kullanılması planlanıyor. Şirketin bu ismi kaldırırken sürecin ne hızda ilerleyeceğine dair bir açıklama bulunmuyor.

Mi ismini 10 yıl önce kullanmaya başlayan ve birçok cihazında kullanarak gelenek haline getiren Xiaomi, isimde yapacağı küçük değişiklikten sonra farklı değişikliklere de yelken açacak.

Şirketin özellikle akıllı telefon tasarımlarında yenilikler yapması beklenirken, isim ve yapılacak diğer yeniliklerin şirket başarısını ne yönde etkileyeceği özellikle rakipleri tarafından fazlaca merak ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu