ManşetPara Kazanma

Çanta Tasarlayarak Para Kazanmak

Çanta Tasarlayarak Para Kazanmak

Çanta tasarlayarak para kazanmak, günümüzde tercih edilen para kazanma yöntemlerinden birisidir. Bu yazımızda çanta tasarımını ve nasıl satacağınızı, çanta türlerini bulacaksınız.

Çanta tasarlayarak para kazanmak isteyen kişiler, hem sınırsız fikirlerinden oluşan tasarımlarını yapma fırsatı bulurlar, hem de yapmış oldukları tasarımlarından para kazanabilirler. Böylece hobi olarak gördükleri bir etkinliği kariyer fırsatına dönüştürebilirler.

Kariyer hedefine ulaşmak biraz meşakkatli bir iş olabilir. Çanta tasarlayarak para kazanmak isterseniz bu işi iyice öğrenmek için çaba ve zaman ayırmalı ve başarılı olmak için çok çalışmalısınız. Ayrıca herkesi memnun edemeyeceğinizi bilmeli, kendi ilginize ve yaratıcılığınıza uygun tarzda tasarımlar yapmalısınız.

Çanta Tasarlayarak Para Kazanmak
Çanta Tasarlayarak Para Kazanmak

Çanta Tasarımı Nasıl Yapılır?

Çanta tasarımı yapmak isteyenlerin aklına gelen ilk soru Çanta tasarımı nasıl yapılır? Sorusu olarak düşünülebilir. İyi bir çanta tasarımcısı olmak için bazı hazırlıklar yapmanız gerekir.

1 – Öncelikle dikiş dikme becerilerinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Eğer tasarlayacağınız çanta sadece kumaş değil deri parçalar da içerecekse, deri işleme ile ilgili becerilerinizi de geliştirmeniz gerekmektedir. Öncelikle kendiniz için tasarım çantalar yapın ve nasıl dikileceği ile ilgili teknik bilgilerinizi geliştirin. Bu süreçte hem tasarımı nasıl yapacağınızı, hem de malzemeleri nereden tedarik edeceğinizi, aksesuarlarını nereden temin edebileceğinizi öğrenme imkanını bulursunuz.

2 – Çanta tasarımı yaparak para kazanmayı, kariyer edinmeyi ve tüm geçiminizi bu alan ile gerçekleştirmeyi hedefliyorsanız, bu konuda ya iyi bir okul eğitimi alarak ya da ilgili kurs merkezlerin tarafından verilen kurs programlarına katılarak çanta dikimi ve tasarımı konularında kendinizi geliştirebilirsiniz.

3 – Moda trendlerini araştırın ve kendinizi sürekli günce tutun. Yakınlarınızın çantalardan beklentilerini ve ne tarz çantalardan hoşlandıklarını sorup bilgi toplayın.

4 – İşletme ve pazarlama konularında da eğitimler alabilirsiniz.

Tasarladığım Çantaları Nasıl Satabilirim?

Para kazanmak istiyorum ve çantalar tasarladım peki tasarladığım çantaları nasıl satabilirim? Bu tarz bir girişimci ilk olarak tasarladığı çantasını nasıl satacağını düşünür. Bunun için yapmanız gereken birkaç ön hazırlık işlemi var.

Öncelikle oluşturmak istediğiniz bir dizaynın eskizini oluşturun. Daha sonra oluşturduğunuz eskizde tasarımınızın detaylarını renklendirin.

Yapacağınız tasarım çantaların prototiplerini oluşturun ve bu oluşturduğunuz prototipler için uygun maliyetli malzemeler kullanın.

Çantaları en kaliteli ve en şık haline getirebileceğiniz revizyonlar yapın. Çok iyi gözlemleyin, sağlamlık kontrollerini gerçekleştirin.

Tasarımlarınızın son haline geldiğinden emin olduktan sonra istediğiniz kanaldan satış işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tasarladığınız çantaları pazarlayabileceğiniz bazı yöntemler;

  1. İşletmelere veya doğrudan müşterilere satış yapabilirsiniz.
  2. Çevrenizde bulunan üreticilerle iletişime geçip tasarımlarınızı seri olarak üretebilirsiniz.
  3. Seri dikimi kendiniz yapacaksanız, internet veya sosyal mecralardan ya da iş birlikler vasıtasıyla ürünlerinizin tanıtımını ve satışını gerçekleştirebilirsiniz.
  4. Bir başka yolu da web sitesi veya blog kurmaktır. Ürünlerinizi burada sergileyip satabilirsiniz. Hatta ürünlerinizin hikayesini ve üretim süreçlerinizden kesitler sunarsanız, insanların sizin ürünlerinize olan ilgilerini artırır, dikkatlerini daha çabuk ürünlerinizin üzerine çekebilirsiniz.
  5. Yazlık bölgelerdeki açık hava sergilerinde stant kiralayarak satış yapabilirsiniz.
  6. Bir mağaza ile anlaşarak ürünlerinizin satılmasını sağlayabilirsiniz.
  7. Tasarım çantalarınızın daha çok kişi tarafından tanınması için çantalarınızı hayır etkinliklerinde hediye olarak verebilir ya da hediye veya çekiliş ödülü olarak sunabilirsiniz.

Ne Tür Çanta Tasarlamalıyım?

Ne tür çanta tasarlamalıyım? Sorusunun cevabını henüz bulamadıysanız, size birkaç önerimiz olacak.

Bunun için öncelikle müşteri portföyünüzü belirlemelisiniz. Örneğin, pahalı ve kaliteli ürünlerden oluşan bir çanta satmalıyım diye düşünüyorsanız bunun için genellikle deri, geri dönüştürülebilir organik ürünler, değerli madenlerle ve değerli taşlarla süslenmiş çantalar üretmeyi tercih edebilirsiniz veya laptop çantaları tasarlayabilirsiniz. Ya da daha günlük olarak kullanılacak türden çanta tasarlayıp satmak isterseniz bez çantalar, sırt çantaları, alışveriş fileleri … üretebilirsiniz.

Tasarlayabileceğiniz örnek çanta çeşitleri;

Portföy çantalar, seyahat çantaları, okul çantaları, büyük alışveriş çantaları, cüzdanlar, telefon çantaları, laptop çantaları, manşon çantalar, hediye çantaları, çapraz çantalar, katlanır çantalar, plaj çantaları, kalem kutuları gibi çok çeşitli yelpazede çanta tasarımı yapabilirsiniz.

Daha büyük bir yatırım yaparak çanta tasarlayabilirim diye düşünüyorsanız alışverişte kullanılan, çevre dostu, biyolojik olarak parçalanabilen taşıma çantaları tasarlayıp, üretip satabilirsiniz. Bilindiği gibi çevre kirliliğinin artması ve plastik poşet tüketiminin azaltılması nedeniyle çevreye zararsız, geri dönüştürülebilir ürünler çok daha fazla rağbet görmeye başladı. Bu ihtiyacı karşılayan ürün üretimine yönelebilirsiniz. Fakat bu tarz torbaları yapabilmek için özel makineler gerekebilir. Kendi imkanlarınızla evde dikiş makinesi ile diktiğiniz yöntemden daha farklı yöntemlerle üretilebilirsiniz ve çanta tasarlayarak para kazanmak isterseniz bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

KUVEYT’DE ÇALIŞMAK 

POLONYA’DA ÇALIŞMAK

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu