Teknoloji

Amazon 55 bin Kişiyi İstihdam Etmeyi Planlıyor

Amazon yaptığı açıklamayla 55 bin kişiyi teknoloji kategorisinde işe almayı planladığını duyurdu. Şirket CEO’su Andy Jassy tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin bu alımı, Facebook işgücünün tamamına, Google’ın ise üçte birine denk geliyor.

Daha Fazla İnsana İhtiyaç Duyuyoruz

Birçok kategoride çalışmalarını sürdüren şirket tarafından yapılan açıklamada farklı sektörlerden rakipleriyle mücadele edebilmek için insan gücüne ihtiyaç duydukları belirtildi.

Özellikle reklam ve bulut bilgi işlem alanlarında daha fazla insan gücüne ihtiyaç olduğunu açıklayan CEO, önümüzdeki aylarda alımların olacağını söyledi.

Uzaya Uydu Gönderimi Yeni İstihdamlar Sağlayacak

Şirketin CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre hızlı internet ağını geliştirmek için çalışmalarda devam ediyor. Bu kapsamda Amazon’un uzaya uydu göndermeye başlamasıyla birlikte, birçok kişinin istihdam edilmesi de gündeme gelecek.

Toplamda 275 Bin Çalışanı Mevcut

Kurumsal alanda Amazon’un dünya genelinde 275 bin çalışanı olduğu bilinirken, yapılan ankete göre çalışanlarının %65’lik kısmının da iş değiştirmek istediği ortaya çıktı.

Bu anketin ortaya çıkmasının ardından şirket CEO’su anketle ilgili olarak, “Salgından dolayı şirkette birçok pozisyon değişikliğine gidildi. Bu nedenle çalışanlarımız arasında birçok insan yeni veya farklı işler yapmak istiyorlar” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu