Genel

Alman Araba Markaları

 

Kaliteli ve lüks konforuna sahip olması nedeniyle Alman araba markaları tüm dünyada tercih edilmektedir. Sağlamış olduğu konforun yanında yüksek güvenlikli olması ve aynı zamanda yeterli kaliteye sunması, birçok Alman markasının öne çıkmasına neden olmaktadır.

Türkiye’de en çok satılan otomobiller listesinde yer alan markalar arasında, Alman malı araçları sıklıkla görebilirsiniz.

Alman Araba Markaları Hakkında Bilgiler

Gerek orta segment, gerek ticari ve gerekse lüks araç sınıfında birçok Alman araba markası yer almaktadır. Bu markalardan bazıları hakkındaki bilgileri aşağıda sunduk. Birçoğu bilindik olsa da genellikle Amerikan malı araçlarla daha sık karıştırılmaktadır.

Porsche

Lüks araç üretimi konusunda oldukça başarılı olan Porsche markası, tüm dünyada üst segment araç arayışlarına hitap etmektedir.

Gerek tasarımsal ve gerekse gelişmiş teknoloji bakımından başarılı olan marka, kalite ve güvenliği ile öne çıkmaktadır. Lüks araçlara düşkün iseniz yüksek kalite standartları ile Porsche marka araçları tercih edebilirsiniz.

Mercedes

Tüm dünyada lüks araç arayışlarına hitap eden birçok modeli bulunan Mercedes marka araçlar, Türkiye’de de bir hayli ilgi görmektedir. Alman araba markaları denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri Mercedes amblemidir.

Tıpkı listemizde yer alan diğer araçlar gibi hem yüksek güvenlik hem de kalite ve tasarım bakımından tatmin edici özelliklere sahip bir markadır. Marka tüm dünya genelinde SUV ve binek modelleri ile en fazla tercih edilen lüks araçlar kategorisinde yer almaktadır.

Audi

Lüks araç kategorisinde yer alan Audi, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de binek ve SUV modelleri ile en fazla tercih edilen lüks araçlar arasındadır. Alman tankı niteliğindeki Audi tasarımsal açıdan da göz dolduran özellikleri ile dikkat çekmektedir.

Almanya’da 1909 yılında kurulan marka, ilk aşamadan itibaren lüks araç üretimine hedeflenmiştir. August Horch tarafından hayata geçirilen dünyaca ünlü proje, son teknolojik donanımları ile de dikkat çekici yapıya sahiptir.

BMW

Türkiye’de en fazla tercih edilen Alman araba markaları arasındaki BMW, SUV ve binek markaları ile rağbet görmektedir. Tasarım açısından herkesin beğenisini kazanan BMW modelleri, kalitesi ve yüksek donanımları ile de bir hayli ilgi görmektedir. Marka Almanya’nın Münih kentinde 1916 yılında kurulmuştur.

Alman araba markaları
Alman araba markaları

Volkswagen

Türkiye’de en fazla tercih edilen Alman araba markası olmasının nedeni, orta sınıf kaliteli araçlar üretilmesidir. Aynı zamanda ticari araç konusunda da yüksek satış rakamlarına ulaşan bir marka olma özelliği taşımaktadır.

Ferdinand Porsche tarafından kurulan Volkswagen, aynı çatı altında Lamborghini ve Bugatti gibi markaları da çıkarmayı başarmıştır. Yine bu markalarda bilindiği gibi dünyada lüks araç ihtiyaçlarına hitap etmektedir.

Alman araba markaları arasında dünya genelinde tercih edilen farklı araçlarda bulunmaktadır. Ancak listemizde yer alan araçlar kalitesi ve güvenli yapılarının yanı sıra lüks olmaları ile de dikkat çekiyorlar. Ayrıca üst segment araçlar olmalarına karşın, rakiplerine nazaran ciddi satış rakamlarına ulaşmayı başarmışlardır.

Araba Arıza İşaretleri

Ağızda ekşi tat nedenleri ve çözüm yolları

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu