ListeCafe

Dünyada 2 Tip Kız Olduğunu Kanıtlayan Görüntüler (Kendinizi veya Bir Tanıdığınızı Bulabilirsiniz)

Bir kadın için sadece güzel olmak yetmez. Güzelliği doğru şekilde ortaya koymak, kadınsı duyguları yansıtmakta önemlidir. Resimler dünyada 2 farklı tip kız olduğunu açıkça kanıtlıyor. Bu örnekleri fazlasıyla çoğaltmak veya çevremizde görmek oldukça mümkün değil mi?

Yazıyı okuyan erkeklerin “daha bunlar ney ki?” diyeceklerini şimdiden hissediyoruz. Kızların ise kimi resimlerde kendilerini bulmaları veya çevreden bir tanıdık için duruma aşina olmaları bir hayli mümkün gibi görünüyor.

İnsan beyninin farklı özelliklerinin çalışması, kadınlarda giyim kuşam, makyaj ve tarz olma algılarını tamamen değiştiriyor. Hal ve hareketleri, giyimleri ve hatta duruşları ile iki farklı kız tipi olduğunu görebilirsiniz.

1- İlk görselimize baktığımızda birbirinden güzel iki genç hatun görebilirsiniz. Ancak aradaki giyim farkı, “yakışanı giymek ile yakışmayanı giymek” adlı bir yarışmadan çıkmışçasına göze batıyor. Burada kesinlikle açık veya daha mütevazı giyinmekten bahsetmiyor, sadece kişinin yakıştırmasından bahsediyoruz. Irkçı değiliz yani 😉

2- Ortadaki hanımlar bir davette oldukları için şık giyinmeleri normal. Ya orada oturan ablamıza ne demeli? Bunun maddiyatla veya güzellikle alakası olduğunu düşünen yanılır. Her insan kendi fizikine ve görünümüne uygun şık kıyafetler tercih edebilir. Neyse ablamızı da tanımasak da kanımız ısındı diyelim.

3- Bir kıyafet balosunda veya benzer bir etkinlikte olabilirsiniz. Ama kadın olarak bir vizyon farkı bir kadınsılık olmalı yahu olmalı!

4- Aynı eğlence ortamında bulunan iki arkadaşın birebir zıt kıyafetleri… Saç bakımları ve genel görüntülerini de ekleyelim. Şimdi bizi 2 tip kız olmadığına kim ikna edebilir ki arkadaş?

5- Fiziksel gerçeklere değinmeyelim dedik ama bizim editörler (kız ve erkek) olmazsa olmaz dediler. Fiziksel görünüm açısından tamamen değişmek mümkün olmasa da kısmen değişmek mümkündür. Ee güzel olmanın bir bedeli olmalı… Tabi güzel bir hatuna sahip olmanın da olmalı. Bu yüzden herkes üzerine düşeni yapmalı!

Bu kadar görsel sanırım 2 tip kız olduğunu anlamamız için fazlasıyla yeterli olur. Düşünceler, bakış açıları bizleri farklılaştıran önemli yaratılış özellikleridir. Bunları değerlendirerek kadın veya erkek hiç fark etmeksizin bakımlı olursak, daha mutlu birliktelikler, evlilikler mümkün olur. Birbirimize eziyet etmek yerine daha güzel olanını sunmakta ne kötülük olabilir ki?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu