Girişimcilik

Yaz tatilinden sonra doğru cilt bakımı nasıl yapılmalı?

Dolu dizgin eğlenceli bir yaz tatilinin ardından, çok fazla güneşe maruz kalmanın olumsuz etkilerinden kurtulmak için iyi bir cilt bakımı yapılmalı ve cildin kendisini toparlaması sağlanmalıdır. Peki, yaz tatilinden sonra doğru cilt bakımı nasıl yapılmalı?

Güneş ışığı, güneş lekeleri, erken yaşlanma belirtileri ve hatta güneş ışığına aşırı maruz kalan ciltteki cilt kanserleri gibi sorunların ana tetikleyicisi olduğu için aşırıya kaçıldığında ters etki yaratabilmekte faydalıdan daha çok zararlı olmaktadır. Tatil sonrası cildin sağlıklı yapısını eski haline getirebilmek için pek çok kişi önemsemese de tatil sonrası cilt bakımı oldukça önemlidir. Yapılacak bakım cildi gençleştirici özelliklere sahip olmalı ve yaklaşan soğuk hava koşullarının olumsuz etkilerine karşı cildin direncini artırmalıdır.

Yaz Tatilinden Sonra Doğru Cilt Bakımı Uygulamaları

Cildinizi Arındırın

Tatillerde rahat vakit geçirme isteği, bronzlaşma çabaları ve çeşitli sebepler cildimizin isteyerek veya istemeyerek güneşe maruz kalmasına neden olur. Tatillerde ciltte biriken kir ve ölü hücrelerden kurtulmak için cildin tamamen arındırılması gerekir. Bu adım cilt bakımında ki en önemli adımdır ve bu yüzden de bakımın ilk adım olmalıdır.

Mikro partiküller içeren cilt bakım ürünleri kullanarak kir ve ter kaynaklı tıkanmaları tamamen ortadan kaldırmak, cildi ölü hücrelerden arındırmak mümkündür. Mikropartikül içeren ürünler kullanmak cilt gözeneklerinin açılmasına yardımcı olur ve bu konuda size yardımcı olabilecek doğal içeriklere sahiptir.

Cildinizi Nemlendirin

Cilt gözeneklerini açıp ölü hücreleri temizledikten sonra cildin nem dengesini sağlamak ve daha sağlıklı bir görünüm elde etmek için doğal bir nemlendirici maske kullanabilirsiniz. Cildinizin kışa daha sağlıklı girebilmesi için doğal yüz maskelerinin yanı sıra büyük bir kısmı doğal maddeler içeren ürünler ile cildinizi nemlendirmek için nemlendirici kremler de kullanabilirsiniz.

Göz Altı Bakımını İhmal Etmeyin

Göz nemlendiricileri ve şişkinlik maskeleri tatil sonrası bakım için ilk tercih edilen ürünlerdir. Özellikle göz şişkinliği için etkili olan özel bir maske kullanarak göz bakımı yapabilir. Oldukça hassas ve ince bir deriye sahip olan göz çevresi güneş, deniz tuzu gibi nedenlerden dolayı daha çabuk kuruyabilir ve acı verebilir. Bunun için tatilde de göz çevresi bakımını ihmal etmemek en doğrusu olacaktır.

Gece Bakımına Özen Gösterin

Cildin daha hızlı toparlanabilmesi ve tatilin cilt üzerindeki olumsuz etkilerinin üstesinden gelebilmesi için gece bakımı özellikle önemlidir. Gece istirahatinde cildin daha hızlı yenilendiğini göz önünde bulundurursak, yatmadan önce cildi temizlemek ve nemlendirmek gece cilt bakımının önemli bir parçasıdır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu