Sağlık
Trend

Bebek Gaz Damlası Nedir?

Bebeklerin bağırsaklarında yeterli hareket bulunmamasından dolayı yeni doğan döneminden 4-5 aylık döneme kadar gaz sancıları yaşanması normaldir.

Bebek Gaz Damlası Nedir?

Bebek Gaz Damlası Nedir? ; Bebeklerin bağırsaklarında yeterli hareket bulunmamasından dolayı yeni doğan döneminden 4-5 aylık döneme kadar gaz sancıları yaşanması normaldir. Her bebekte olmayacağı gibi bazı bebeklerde kolik denilen şiddetli sancılar görülebilir.

Bebekler için evde olan masaj gibi tekniklerle rahatlama sağlanamaz ise medikal olan ve bitkisel içerikleri bulunan gaz damlaları kullanılabilir. Piyasada yer alan gaz damlalarını hekim önerisiyle kullanmak faydalı iken içeriğinde yer alan özellikle zeytinyağı gibi bileşenler bağırsaklardaki gazın dışarı rahatça atılabilmesine yardımcı olur. Peki bebek gaz damlası ne işe yarar?

Çocuklarda Yüksek Tansiyon Neden Olur

Bebek Gaz Damlası Ne İşe Yarar?

Gaz sorunu oluşmasında birçok farklı etken mevcut iken anneden geçen ya da bebeğin sindirim sistemleri yüzünden oluşan gazlar mevcuttur. Bu gazlar bazen çok şiddetli olup kolik hale gelebilir.

Gaz damlaları gaz sorunu olan bebeklere düzenli bir şekilde hekimlerin önerisiyle verilmesi halinde bağırsak florasını onarır. Bağırsaklarda oluşan gazın kısa sürede ve etkili olarak dışarı atılmasına yardımcı olan damlalar yeni doğan döneminden itibaren verilmesi uygun olan medikal ürünlerdir.

Bebek Gaz Damlası Nedir?
Bebek Gaz Damlası Nedir?

Bebeklerde Gaz Damlası Kullanımına Ne Zaman Başlanmalı?

Gaz sancıları bebeklerde doğumdan itibaren başlayan ve 4 aylığa kadar devam eden sancılı bir süreçtir. Gazın şiddetine bağlı olarak kolik olma durumu söz konusu iken mutlaka masaj yapılması ve gaz damlası kullanılması önerilir. Hekimlerin önerisi ve gaz damlalarında yer alan kullanma talimatlarıyla dozları ayarlanan damlalar yeni doğan bebekler içinde verilmeye uygundur.

Bebek Gaz Damlası Fiyatları

Bebek gaz damlaları içeriklerine ve etkilerine göre birçok farklı fiyatlandırmaya sahiptir. Genel olarak medikal malzeme satışı olan her yerden temin edilebilen damlalar 13 TL – 60 TL arası değişen fiyatlara sahiptir. Etki ve içeriklerine göre değişen fiyatlar markalara göre de farklılık gösterirken bebeğiniz için en doğru olan tercihi yaparak kısa sürede gaz sorununa çözüm bulunmalıdır.

En İyi Bebek Gaz Damlası

Zeytinyağı bebeklerde oluşan gaz sorununun giderilmesinde son derece fayda sağlayan bir içeriktir. Bebeklerin gaz sorunlarına etki etmesi için kullanılan gaz damlaları Zinco, Metsil ve Nurse Harveys iken içeriğinde zeytinyağı bulunan Nurse Harveys en etkili gaz damlası olmaktadır. Dünya çapında popüler olan bu gaz damlası hızlı bir şekilde bağırsaklardaki gazı dışarı atmasıyla bebeklerin kolik sorunlarını çözüme kavuşturmada lider bir markadır.

Zinco Bebek Gaz Damlası

Zinco gaz damlası bebeklerin gaz sancılarına etkili içeriği sayesinde kısa sürede çözüm sunan bir damladır. Kullanım kolaylığı ve güvenli olmasından dolayı sıklıkla tercih edilen damla 20 TL civarında bir fiyatla tüm online alışveriş platformlarında, mağaza ve eczanelerden temin edilebilmesi mümkündür.

Anason, melisa, badem, dereotu, rezene gibi birçok bitki yağının bileşimi sayesinde zengin bir içeriğe sahip olan Zinco gaz damlası bebeği sakinleştirerek gaz sorununa etkili bir çözüm olarak anneler tarafından sıklıkla bebeklerine tercih edilir.

Metsil Bebek Gaz Damlası

Genel olarak bebek ve çocuklarda kullanılan metsil gaz damlası bağırsaklardaki gazın hızlı bir şekilde dışarı atılmasını sağlar. Piyasa fiyatı 13 TL civarında olup tüm online, eczane ve bebek ürünleri satan medikal alanlarda satışı bulunur. Pembe ve homojen bir yapısı olan damla içerisinde yer alan simetikon sayesinde mide ve bağırsak kanalındaki gaz kabarcıklarını gidermeye fayda sağlar.

Nurse Harveys Gaz Damlası

Bebeklerde oluşan gaz sorununa iyi gelen Nurse Harveys gaz damlası gaz sorunlarına güvenli ve etkili bir çözüm sunar. Zeytinyağının sindirim sistemi sorunlarına olan etkisi göz önünde bulundurulup simetikon ile birleştirilmiş gaz damlası tüm eczanelerde, online platformlarda ve bebek ihtiyaçları satan mağazalarda bulunması mümkündür.

60 TL olan Nurse Harveys gaz damlası sindirim sistemine büyük katkı sağlayarak bebeğinizin kolik gaz sancıları için etkili bir bitkisel içerik taşır. İçeriğinde herhangi bir katkı maddesi ve şeker barındırmayan damla son derece güvenli olup hekimlerin önerdiği bir gaz gidericidir.

Yurtdışında İş Fikirleri ve Yurtdışında Çalışmak

Midyeciler Ne Kadar Kazanıyor

Bebek ve Çocuklarda Covid Belirtisi

Link Kısaltarak Para Kazanma

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu