Manşet

Boost The Future başvuruları başladı

Endeavor Türkiye ve Akbank işbirliği ile gerçekleştirilen girişim hızlandırma programı Boost The Future için başvurular açıldı. Program, Endeavor’ın deneyimli mentorluk ağı ve Akbank Lab desteği ile büyümek isteyen tüm teknoloji girişimlerini bekliyor.

Endeavor Türkiye’nin Akbank iş ortaklığında 2018 yılından beri devam eden StartUpCampus Programı, güçlenen içeriği ve mentor ağıyla “Boost the Future“ olarak yoluna devam ediyor. Boost the Future ile teknoloji Startup’larına 10 haftalık online bir programla, işlerini ölçeklendirerek büyütme ve yurtdışına açılma konusunda destek olunuyor.

Tamamen ücretsiz olan programa kabul edilen 12 Start-up kurucusuna, özel olarak tasarlanmış eğitim ve atölyelere katılma, Endeavor’ın deneyimli mentorlarından destek alma ve yatırımcılarla tanışma fırsatı sunuluyor. Ayrıca hızlandırma programına dahil olan girişimciler, Endeavor’ın Girişimci Seçim ve Destek ekibi tarafından yakın takibe alınarak Endeavor Yerel Seçim Panelleri’ne katılım önceliğine sahip olacaklar.

Programa dahil olan girişimler aynı zamanda seçkin bir girişim grubuna katılma şansını yakalayacaklar. Böylece benzer zorluklarla karşılaşan girişimcilerle bir araya gelerek Endeavor çatısı altında bir paylaşım ve öğrenim ortamına girecekler.

Boost The Future başvuruları nereye yapılacak?

Boostthefuture.org.tr web sitesi üzerinden yapılacak başvurularda; teknoloji odaklı girişimcilerin, şirketlerinin kurulmuş veya erken aşama ürünün pazara sunulmuş olması, ilk satışın yapılmış olması ve şirketin kurucu ortaklar dışında en az bir çalışana sahip olması kriterleri aranıyor. Programa son başvuru tarihi 18 Kasım 2021 olarak belirlendi.

Programa başvuran girişimciler; girişimci ve ekip potansiyeli, ürün ve hizmetlerin yenilikçiliği veya farklılaşması, pazardaki fırsatlar, gelecek stratejisi ve büyüme potansiyeli kriterlerine göre değerlendirilecek.

Seçilen 12 girişimci öncelikle hem güncel hem de döneme göre değişen ihtiyaç alanlarına göre fonksiyonel online eğitimlere ve atölyelere katılacak. Bu eğitim ve atölyelerde; girişimci metrikleri, strateji, hukuk, satış ve pazarlama, insan kaynakları, liderlik gibi önemli konular ele alınacak.

3 ay sürecek programın son gününde ise girişimcileri yatırımcılarla buluşturacak Demo Day Etkinliği gerçekleştirilecek. Türkiye girişim ekosisteminin önemli temsilcilerinin davet edileceği Demo Day’de girişimciler, kendilerini tanıtma ve yatırım bulma yolunda önemli birer fırsat yakalayacaklar. Detaylar ve başvuru için www.boostthefuture.org.tr sitesini ziyaret ediniz.

Endeavor Türkiye Hakkında

Merkezi New York’ta olan, etkin girişimcileri destekleyen ve 33 ülkede faaliyet gösteren Endeavor Derneği, Türkiye’de 2006 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyeleri ve mentörlerinin desteğiyle büyüme aşamasındaki ScaleUp şirketleri tespit ederek büyümelerine ivme kazandırmaktadır. Tüm dünyadan 1700’den fazla girişimci ve 3200’den fazla mentörü ağında bulunduran Endeavor’ın, Türkiye’den seçilen 68 şirketi arasında Yemeksepeti, Insider, Gram Games ve son dönemde exit yapmış olan Peak Games, iyzico ve Foriba gibi başarılı şirketler bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu