Girişimcilik

Fondöten Sürerken Yapılan Hatalar

Makyaj yaparken birçoğumuz fondöten olmadan makyajımızı tamamlamayız. Fondöteni gerek yüz üzerinde bulunan görünmesini istemediğimiz lekeler, sivilceler ve benzeri sorunlar için kullanırız. Fondöten cildi olduğundan daha temiz ve kusursuz gösterir. Fakat fondöten sürerken birçoğumuz fark etmeden de olsa birçok hata yapar. Bu hatalar yüzünden fondöten yüzümüzü daha güzel göstereceğine daha kötü gösterebilir. Hatta hatalar yüzünden, fondöten sürmeden cildimiz çok daha hoş görünebilir. Gelin şimdi beraber bu hataları inceleyelim.

Fondöten Sürmeden Önce Nemlendirici Kullanmamak

Fondöten öncesi nemlendirici ya da baz kullanmak fondötenin cilde daha kolay yayılmasını sağlarken fondötenin daha sabit durmasını sağlar. Fakat nemlendirici sürmeden fondöten sürmek fondötenin cilt üzerinde eşit yayılmamasına sebep olur. Cildin bir kısmına daha çok işleyen fondöten diğer kısmına aynı şekilde işlemediği için ton farklılığı bile meydana gelir.

Fondöteni Sürerken Cilde Sert Uygulamalar Yapmak

Birçoğumuz fondöteni ne kadar sert ve hızlı sürersek o kadar daha iyi yayılacağını düşünürüz. Fakat durum hiç öyle değildir. Fondöteni sert sürdüğünüz zaman fondöten cildinize eşit şekilde yayılmaz. Ton farklılıkları ve cilt hasarları meydana gelebilir. Fondöteni sürmek için kullandığımız fırça ya da sünger cildimize hafif olsa da hasar verebilir.

Fondöteni Cilde Çok Fazla Sürmek

Ne kadar çok fondöten o kadar güzel makyaj ve kusursuz bir cilt demek değildir. Fondöteni çok sürdüğünüz zaman fark etmeseniz bile yüzünüzün bazı bölgelerinde daha fazla fondöten varken bazı yerlerinde daha az olur. Bunun dışında fondöten yüzünüzde adeta bir kalıp gibi gözükür. Bu da emin olun makyajınızın oldukça kötü gözükmesine sebep olur.

Fondöteni Sürdüğünüz Fırça yada Süngerin Temiz Olmaması

Birçoğumuzun üşengeçlik yüzünden süngerini ya da fırçasını temizlememesi maalesef cilt üzerinde bulunan fondötenin kötü durmasına sebep olur. Bir önceki makyaj uygulamasından kalan fondöten sünger ya da fırça içine işlediği içi yeni süreceğiniz fondöten istediğiniz sonucu vermez. Bunun dışında pis bir sünger ya da fırça sivilce oluşumuna bile sebep olabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu