ListeCafe

Burçlar ve Delilikleri

İnsanlık tarihinin çok erken evrelerinden beri var olan burçlara kimimiz inanıyor kimimiz ise inanmıyoruz. İnanmayanlarımızın bile en az bir kere olsun merak edip kendi burcu ile ilgili yorumlara bakmış olduğu da önemli bir gerçek aslında. İlk olarak Sumerlerin çivi yazılarında muğlak da olsa bilgilerine rastlanılan burçlar hakkında on binlerce kaynak ve araştırma mevcut. Kısaca burçların ne zaman ortaya çıktığına değindikten sonra gelelim asıl konumuza… Burçlar ve delilikleri nelerdir?

Burçlar ve Delilikleri Nelerdir? Her Burcun Bir veya Birkaç Deliliği Mevcut!

Koç Burcu: Koç burcu erkeklerinin kadınlara olan düşkünlüğü inanılmaz boyuttadır. Arkadaşının kız arkadaşı, akrabası, komşusu, eşinin kız arkadaşı, eşinin kardeşi fırsatını buldukları an amacına ulaşmaya çalışırlar. Daha ileri boyutta kadınsızlık durumunda, kadın-erkek fark etmez en sapık burç olabilir. Koç kadınlarının sahip olduğu şeyleri kaybetmesi, koç kadınlarını deli edebilir. En başta eşinden ayrılma durumu, koç kadınlarını kıpkırmızı ateş topuna dönüştürebilir. Kan beynine sıçrar, artık o kendisi değildir. Tehlikelidir ve çok kolay bir biçimde polisiye olaylara sebebiyet verebilir.

Boğa Burcu: Nasıl bir para düşkünü olduğunu ancak aile içinde olanlar bilir. Parayı sevmezler, paraya taparlar. Para, onlar için güçtür, güç işe paradır. Gücü ele geçirmek veya kaybetmemek için son derece acımasız, merhametsiz, vizdansız olabilirler. Para kazanmak adına en yüzsüzce, en karaktersizce, en omurgasızca şeyler yapabilirler.

İkizler Burcu: Ne kadar boş konuştuğunu ancak aile içinde olanlar bilir. Şunu yapacağım, bunu yapacağım diye hep gelecek zaman kipiyle konuşurlar. Hiçbir şey de yapmazlar. En hazır yemeyi seven burçtur. Bu kadar boş vermişlik, aklın anlayabileceği bir şey değildir. Hayatta ne yapacağını bilememe durumu, ikizleri bir delilik içine sokabilir. Oradan oraya savrulmak zaman zaman olabilir ama kendi beyninin içindeki fikirlerin sürekli savrulma halinde olması bir delilik durumu olabilir.

Yengeç Burcu: Şüphecilik, kesin olarak çok ciddi bir akıl hastalığıdır. Her yengeç burcu, bu hastalıktan kurtulmak için kendini geliştirmek zorundadır. Yengeçler, bitkin olmayı seviyorlar. Yengeçleri bitiren duygu ise şüphedir. Şüphenin hayatlarını ne kadar etkilediğinin farkına varıp bu konuda kendilerini eğitmeleri şarttır.

Aslan Burcu: Kibir, kendini beğenmişlik ve her zaman kendini haklı görme duygusu, aslanları derin yalnızlıklara götürür. Etraflarında aileden başka kimse kalmaz. Yine de kibrinden, kendini beğenmişliğinden ve kendini haklı görme huyundan vazgeçmezler. İşte bu duyguları üzerinde taşıyarak, zaman içinde bu duygulardan çevrili tünele girerler. İşte bu tünel onların deliliğidir. Bu tünelden çıkamazlarsa zaman içinde gerçek delilerin tüneline girebilirler.

Başak Burcu: Gelecek kaygısı, adı üzerinde bir kaygıdır. Bu kaygı hayatın büyük bir kısmını kaplayıp, kendini ve sevdiklerini de rahatsız edecek boyutta olursa tedavi edilmelidir. Başakların gelecek kaygısı rahatsızlık verecek boyuttadır. Bu kadar hırs, bu kadar endişe ve bu kadar gelecek kaygısı korkusu, tartışmasız bir burç deliliğidir.

Terazi Burcu: Hayatımızda küçük veya büyük acılar olur. Bu acılarla büyür olgunlaşırız. Teraziler, acıyı sevmezler ve hep acıdan kaçarlar. İşte bazen acılar, bazı terazileri olgunlaştırmaz. Böyle olunca bazı teraziler aşırı vurdumduymaz ve şımarıkça haller içinde olurlar. İşte bu terazilerin hiçbir şeye aldırış etmiyor halleri, burç deliliğidir. Aşırı derecede umursamaz haller, insani ve ahlaki çerçevenin dışında çok sapıkça şeyler yapmalarına neden olabilir.

 

Akrep Burcu: Sevdiğine aşırı bağlanan ve aşkı hastalık olarak yaşayan bir burçtur. Böyle olunca sevgisi de aşkı da öncelikle kendine büyük eziyettir. Kinle beslenen insanlar da oldukları için sevdiğine de büyük eziyetleri olur. Kendine ve başkasına eziyetli olma halleri tam bir delilik halidir. Artık intikam için yaşarlar. Bu intikama melek gibi olmak dahildir.

Yay Burcu: Mutlu olmak için neler yaparlar neler… Mutlu olmayı çok isteyen bir numaralı burçtur. Mutsuzluk gerginlikleri içinde hayata karşı göstermiş oldukları mücadele, hem kendine hem sevdiklerine büyük eziyettir. Lükse en düşkün 1 numara burçtur. Mutsuzluğu bu nedenledir. Deliliği böyle başlar. Mutluluk içindeyse aklı en yukarı olan burçtur. Mutsuzluk içindeyse aklından geçenler, kendi hayatına bile zarar verir. Mutluluk adına kendini kontrol edememesi büyük deliliktir.

Oğlak Burcu: Detaylarda boğulduklarının farkında olamıyorlar. Detaylar, sanatçılar için gerekli olabilir ama normal bir hayat yaşayan oğlak için detaylar, onları mükemmeliyetçiliğe götürür. Eğer bu mükemmeliyetçilik aşırı boyutta ise işte bu bir delilik halidir. Bu mükemmeliyetçilik kafası içinde, yeni şeyler öğrenme kanalları kapanmış olur. Yeni şeyler öğrenemedikleri için hem zamana uyum sağlayamazlar hem de bu kapalılık içinde sevdiklerine eziyet olurlar.

Kova Burcu: Kendini biraz deli gibi gösterirler. Deli gibi hareketlerini zamanla insanlara alıştırırlar. Böylece kendine ait özgürlük alanı kazanmış olurlar. Zaten amaçları da budur. Böylece özgür ve mutlu yaşayacaklarını sanırlar. İşte bu özgürlük kafasıyla insanlara yaptığı ukalalık, saygısızlık, terbiyesizlik, delilik değil ne denir? Bu özgürlük alanı içindeki davranışlar, alışkanlıklara; bu alışkanlıklar, zamanla deliliğe dönüşür. Bu alışkanlıklara, heyecan veren çapkınlıklar da dahildir.

Balık Burcu: Boş vermişlik, bıkkınlık, kafanın dağınık halleri, hayatın içinde olabilecek en küçük olumsuzluklara karşı umutsuzluk halleri ve bu hallerin sürekliliği, balıkların en büyük deliliği olabilir. Bu haller deliliktir çünkü akıllı insan, mücadele etmesi gerektiğini bilir ve bu mücadele azmi çerçevesinde yeni planlamalar yaparak yeni bir umutla yoluna devam eder.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu