İş Fikirleri

Nargile Kafe Açmanın Maliyeti ve Kazancı

Nargile Kafe açmanın maliyeti ortalama seviyede olup, mistik bir ortam oluşturmanız ve marka olabilecek bir isim tercih etmeniz popüler olmanızı ve kazancınızı artırmanızı sağlayacaktır. Her şeyden önce hizmet kalitesinin önemli olduğunu ve iyi bir tanıtım yapmanın markalaşmaya yardımcı olacağını da belirtmek gerekir.

Nargile Kafe Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Neredeyse her şehirde bulunan ve önemli bir kısmı lüks statüsünde sayılacak nargile kafeler ile rekabet etmek için, mümkünse sizin de hedefiniz lüks bir ortam oluşturmak olmalıdır. Bulunduğunuz yerde fazla lüks bir nargile kafe yoksa bile bunu sizin gerçekleştirmeniz, ciddi bir müşteri potansiyeli yakalamanızı sağlayacaktır.

Çok önemli bir destinasyon olmasa da kalabalık sayılabilecek bir konumda nargile kafe açmak, dükkanın büyüklüğüne ve dekorasyon çalışmalarına göre 60 bin TL 80 bin TL arasında farklılık gösterecektir.

Lüks bir nargile kafe açmanın maliyeti ise 120 bin TL’yi bulacaktır. Hem lüks hem de çok merkezi konumda açacağınız bir kafe için ise, en azından 150 bin TL’lik bir sermayeyi cebinizde bulundurmanız gerekir.

Bu işin maliyeti sizin seçiminize göre ciddi farklılıklar gösterir. Konum iyi olsa bile dükkanın küçük olması ve ürün kalitesinin biraz düşük olması, dolayısıyla maliyetleri de düşürecektir. Nargile kafe açmanın maliyeti ne olursa olsun, doğru reklam çalışmaları yapmak kazançlara etki edecek en önemli faktördür.

Nargile kafe açmanın maliyeti

Nargile Kafe Açmanın Kazancı Nedir?

Açacağınız kafenin kalabalık bir konumda olması, kazancınızı etkileyecek en önemli unsurlardan biridir. Şehir merkezine yakın ve insan kalabalığının olduğu bir yerde kafe açmak maliyetli olduğu kadar, gelirin yüksek olma potansiyelini de artırır.

Ortalama olarak bu işten aylık 6.000 ile 8.000 TL arasında kazanç sağlayabilirsiniz. Kazancın yüksek olması için açacağınız mekânın lüks olması da etki edecek unsurlardan biridir. Bu durumda aylık ortalama 15 bin TL kadar bir gelir elde edilmesi söz konusu olabilir. Genel ortalama verecek olursak da nargile kafeden kazanacağınız tutarın 10 bin TL kadar olacağından bahsedebiliriz.

Nargile Kafe Açmak İçin Gerekenler

Nargile kafe açmak için aşağıdaki şartları ve belgeleri sağlıyor olmanız önemlidir;

  • Dükkan mülkiyeti size ait ise tapu belgesi fotokopisi
  • Kiralık dükkanlar için kira kontratı fotokopisi
  • İtfaiyeden alınmış uygunluk raporu
  • Gerekli esnaf odalarına kayıt belgesi
  • İşletme sahibine ait iki adet vesikalık
  • İşletme izin belgesi
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kimlik belgesinin ön ve arka yüzünün fotokopisi

Nargile kafe açmak için temin edilmesi gereken belgeler ve şartlardır. Bu işten tatminkâr bir kazanç elde etmek istiyorsanız, akılda kalıcı bir isim seçerek rakiplerinizden belirgin şekilde ayrılmanız gerekir. Ayrıca hizmet kalitesi ve çeşitli reklam araçları ile reklamlarınızı yaparak, daha fazla genç kitleye ulaşmaya özen göstermelisiniz. Bunları sağladığınızda yapacağınız işten daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Yurt dışında olup Türkiye’de olmayan iş fikirleri

Ayakkabı Dükkanı Açmanın Maliyeti ve Kazancı

İş Kıyafetleri

Spor Kıyafetleri

Kadın Kıyafetleri

Erkek Kıyafetleri

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Son günlerde sitenizde çok fazla zaman geçiriyorum. Yine çok detaylı ve kıymetli bilgiler vermişsiniz. Elinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu