İş Fikirleri

Organik Ürünler Dükkanı Açmanın Maliyeti ve Kazancı

Organik ürünler dükkanı açmanın maliyeti, tedarik zinciri ile anlaşmanıza bağlı olarak farklılık gösterecektir. Anlık olarak taze ürünlerin tedarik edilmesi, bu işin önemli bir parçasıdır.

Yine dükkanın doğru bir konumda açılmış olması da, organik ürünler satışı yaparak yüksek gelir elde edebilmek için gereklidir.

Organik Ürünler Dükkanı Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

İnsanların günlük yaşadıkları stres nedeniyle sağlıklarının olumsuz etkilenmesi, sağlıklı beslenme alışkanlıklarını daha fazla ön plana çıkarmaktadır. Sizde organik ürünler dükkanı açarak bu pazarda söz sahibi olabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Ürün çeşitliliği nedeniyle maliyetlerin artacağı endişesi sizi korkutmasın. Çünkü bu ürünlerin satıldığında günübirlik ya da haftada birkaç kez rahat tedarik edilebilir olması, para akışının sağlanması sebebiyle düşük maliyetlerle yapılabilecek işlerden biridir.

Organik ürünler dükkanı açmanın maliyeti, açılacak dükkanın bulunduğu konuma göre farklılık gösterir. Dükkanın büyüklüğü ve satışı yapılacak ürünlerin çeşidi de burada önem kazanmaktadır.

Ortalama ile bahsedecek olursak organik ürünler dükkanı açmanın maliyeti yaklaşık 100 bin TL’dir. Açacağınız dükkana göre bunun biraz altında veya üzerinde bir maliyetten bahsetmekten söz konusu olabilir.

Çok lüks bir semtte böyle bir dükkan açmak istemeniz halinde ise, yaklaşık 150.000 ile 250 bin TL arasında bir sermayeyi gözden çıkarmanız gerekir.

Organik ürünler dükkanı açmanın maliyeti

Organik Ürünler Dükkanı Açmanın Kazancı Ne Kadar?

Kazanç bakımından bu iş fikrini ele aldığımızda, yine dükkanın açılacağı lokasyon büyük önem taşıyor.

Dükkanın açıldığı bölgede benzer ürünlerin satıldığı bir başka organik ürünler pazarı olmaması, sizin daha fazla kazanmanıza etki edecektir. Ayrıca satacağınız ürünlerin fiyatları da, kazancınıza etki edebilecek faktörlerden biridir.

Normal bir kazanç sağlamak yerine ürünleri rakiplerinizden daha pahalıya satmaya çalışmanız, müşteri kaybına neden olacağı için gelirinizin düşmesine neden olabilir.

İnsanların sattığınız ürünleri kolaylıkla başka yerden temin etme ihtimallerinin olması, ürün ve fiyat dengesini kurmayı önemli kılmaktadır.

Ortalama olarak bir mahalle arasında açacağınız organik ürün dükkanından aylık 5000 TL ile 10.000 TL arasında gelir elde edebilirsiniz. Lüks yerlerde açılacak organik ürün dükkanının getirisi ise 20.000 TL’ye kadar çıkabilir. Burada önemli olan ürün çeşitliliğinin bol olması ve gerçekten kaliteli ürünlerin satışını yapmaktır.

İnsanlar kaliteli gıda maddelerini bulduklarında sürekli sizi tercih edecek ve ürünleri bir miktar pahalı sattığınız bile bunu önemsemeyeceklerdir. Bu etkenleri dikkate alarak işinizi yapmanız, bu işten daha fazla para kazanmanızı sağlar. Ayrıca her sektörde olduğu gibi bu sektörde de reklamınızı doğru bir şekilde yapmanız da önem taşıyor.

Bulunduğunuz lokasyonda marka haline gelmeniz, tercih edilebilmeniz için en önemli sebeptir. Bunu sağlamanın en önemli yolu da kaliteli ürünler satmanın yanı sıra, düzenli olarak reklam yapmaktan geçer.

Organik ürünler dükkanı açmanın maliyeti ve kazancı hakkında sormak ya da paylaşmak istediklerinizi, aşağıdaki yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Yurt dışında olup Türkiye’de olmayan iş fikirleri

Balıkçı Dükkanı Açmanın Maliyeti ve Kazancı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu