İş Fikirleri

Turşucu Dükkanı Açmanın Maliyeti ve Kazanç Durumu

Turşucu dükkanı açmanın maliyeti genel olarak birçok işletme açılışına göre düşüktür. Popüler bir destinasyonda turşucu açmak düşük maliyetine rağmen, karlı bir iş fikri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle Türk kültüründe severek tüketilen fermente gıdalardan biri olan turşu, doğru konumda dükkan açılması halinde az bir yatırımla yüksek kazanç sağlayabilir.

Turşucu Dükkanı Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Turşucu dükkanı açmanın maliyeti dükkanın büyüklüğüne ve bulunduğu lokasyona göre 20.000 TL ile 40.000 TL arasında değişiklik gösterir.

Maliyet farkının bu kadar açık olmasının temel sebebi, dükkanın büyüklüğü ve lokasyonuna bağlı olarak değişkenlik göstermesidir.

Genellikle küçük dükkanlarda yapılabilecek işlerden biri olsa da, yatırımcının tercihine göre daha büyük ve lüks bir turşucu açılabilir. Bu durumda maliyetin 80.000 TL’yi aşması mümkün olabilir.

Ortalama maliyetlerden bahsedecek olursak 30.000 TL gibi bir rakam turşucu dükkanı açmak için yeterli olabilir. Özellikle dükkanın mülkiyetine sahip olan kişiler için maliyetlerin daha az olacağını söylemek mümkündür.

Turşucu Dükkanı Açmak Kazandırır mı?

Daha çok bardakta cafe konseptinde satılması durumunda, turşucu dükkandan daha iyi gelir elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra evlere toplu satış yapmak da mümkündür.

Turşu satarak daha fazla para kazanabilmek için, öncelikle turşunun imalatını işletme bünyesinde yapmak gerekir. Bu durumda maliyetleri düşürerek gelirinizi arttırabilirsiniz.

Bu işten tatminkar tutarlar kazanmak için, il veya ilçe merkezlerinde işletme kurmak önemlidir. İşletmenin insan sirkülasyonunun fazla olduğu bir konumda açılması, dolayısıyla daha fazla kazanmak için gereklidir.

İnsan kalabalığının ortalama oldu yerde açacağınız küçük bir işletme ile aylık 7000 TL gibi rakamlar kazanabilirsiniz. Şehir merkezinde kalabalık bir lokasyonda şık bir turşucu dükkanı açmak ise, aylık 12000 TL’nin üzerinde getiri sağlayabilir. Evlere satış ağınızı genişleterek daha yüksek müşteri kitlesine ulaşmanız halinde ise, kazancınız bunun çok daha üzerinde olabilir.

Turşucu dükkanı açmanın maliyeti

Turşucu Dükkanı Açmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Turşucu dükkanı açmak için bazı koşulları sağlamanız gerekir. Bunlardan bazıları şunlardır;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • İşyeri açma bildirim belgesi sunmak,
  • Açılacak dükkan kira ise kira kontratı,
  • Mülkiyet sahibi iseniz tapu belgesi,
  • İkametgah ilmühaberi,
  • Noterden onaylanmış imza sirküleri,
  • 4 tane vesikalık olarak çekilmiş fotoğraf,
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Ticari oda sicil kayıtları, işletme sahibine ait sabıka kayıt durumu,

Turşucu dükkanı açılabilmesi için temin edilmesi gereken belge ve şartlardır. Açacağınız dükkanın en azından 30 metrekare olması, müşterilerinize daha ferah bir ortam sunmak için önemlidir. Satılacak ürünlerin taze olması ve ürün çeşitliliği sunmak, dükkanın kısa sürede popüler olmasını sağlayabilir.

Turşucu dükkanı açarken ürün çeşitliliğinin olmasına dikkat edilmeli ve mümkün olduğu kadar zengin ürünlere yer verilmelidir. Turşucu dükkanı açmanın maliyeti ve diğer detaylar hakkında sormak ve paylaş paylaşmak istediklerinizi, aşağıdaki yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Kasap dükkanı açmanın maliyeti

Gelecek vadeden iş fikirleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu