İş Fikirleri

Kahvaltı Salonu Açmanın Maliyeti ve Kazancı

Kahvaltı salonu açmanın maliyeti ortalama sektörlere göre biraz daha fazla olabilir. Ancak salonun şehir merkezinde ya da doğal ortamlarda olması, kazanç miktarının artmasına neden olur. Bu yüzden kahvaltı salonu açarken mutlaka uygun konum tercih edilmelidir.

Mümkün olduğu kadar doğa ile iç içe olan bir ortamda kahvaltı salonu açılması, salonun tercih edilmesine neden olur. Günümüzde birçok insan dışarıda kahvaltı yapmak istediğinde, daha çok şehir merkezine yakın ancak doğal ortamlarda bulunan kahvaltı salonlarını tercih ediyorlar.

Bu tip yerlerde açılan kahvaltı salonlarında alınan ücret, şehir merkezi veya farklı konumlardaki kahvaltı salonlarına göre biraz daha pahalıdır. Bu sayede kar oranını da artırmak mümkün hale gelmektedir.

Kahvaltı Salonu Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Kahvaltı salonu açmanın maliyeti ortalama 60 bin TL’dir. Bu şehir merkezine yakın konumlar da açılacak kahvaltı salonları için geçerlidir. Açacağınız salonun lüks olması ve doğal ortamlarda bulunması durumunda maliyetler biraz daha fazla olabilir.

Böyle durumda ise kahvaltı salonu açmanın maliyeti 300 bin TL’ye kadar çıkabilir. Ancak herhangi bir işte konum ve çevresel faktörlere bağlı olarak artan maliyet, aynı zamanda kazancında buna göre yüksek olması anlamına gelir. Bu tüm ticaret hayatında bir varsayımdır.

Bundan sonraki süreçte ise sizin ürün ve hizmet kaliteniz, daha fazla gelir elde etmenizi sağlayacak en temel faktörlerdir.

Kahvaltı salonu açmanın maliyeti

Kahvaltı Salonu Açmanın Kazancı Ne Kadar?

Ortalama kazanç sağlayan bir kahvaltı salonundan aylık 10.000 TL’ye kadar gelir elde etmek mümkündür. Biraz daha mahalle arasında yer alan kahvaltı salonlarının kazancı ise 7 ile 9 bin TL arasında değişiklik gösterir.

Şehir merkezinde popüler bir noktada ya da doğal ortamlarda açacağınız kahvaltı salonundan ise 15 bin TL’nin üzerinde gelir elde edebilirsiniz.

Vereceğiniz hizmetin kalitesinin yanı sıra, mutlaka reklamlarınıza önem vererek insanların sizi tanımasını sağlamanız da gelirlere etki edecek önemli faktörler arasındadır. Bu yüzden düzenli olarak reklam vermek, akılda kalıcı bir isim seçmek ve doğru konumda yer almak, tüm sektörlerde olduğu gibi kahvaltı sektöründe de yüksek getiri için şarttır.

Kahvaltı Salonu Açacaklara Tavsiyeler

Kahvaltı salonu açmak istiyorsanız aşağıdaki tavsiyeleri dikkate alarak kazancınızı daha iyi seviyeye taşıyabilir ve maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

  • Mümkün olduğu kadar doğal tatlara önem vermeniz, dışarıda kahvaltı yapmak isteyenlerin sizi tercih etmesine yardımcı olur.
  • Hizmet ve ürün kalitesi, tüm sektörlerde olduğu gibi kahvaltı salonlarında da fazla kazanmak için en önemli kriterlerdir.
  • Açacağınız kahvaltı salonunun dekorasyonunu yöresel öğeler ile donatmanız, mistik bir görüntü oluşturarak müşterilerin salonunuzu daha fazla tercih edilmesine neden olabilir.
  • İnsanların haftanın stresini atmak için kahvaltı salonlarını tercih ettiklerini düşünürsek, çalışan personelin güler yüzlü olması ve pozitif enerji yayması da önemlidir.

2022 yılında girişimcilere karlı iş fikirleri

Nargile Kafe Açmanın Maliyeti ve Kazancı

İş Kıyafetleri

Spor Kıyafetleri

Kadın Kıyafetleri

Erkek Kıyafetleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu