Aşk ve İlişkilerGirişimcilik

Eşinize Hayatta Başarılı Olması İçin İlham Vermenin 8 Yolu

Her erkeğin arkasında akıllı ve güçlü bir kadın vardır sözü, aslında yabana atılacak bir söz değildir. Onun başarısındaki temel pay sahibi kişi, eşi veya sevgilisidir. Ancak bunu her kadın için söylemek elbette mümkün değil.

Her kadın bir erkeğin hayalini kurar ve onunla mutluluk ister. O zaman o kadın erkeğin ne istediğini ve bunun için neyin gerekli olduğunu tam olarak bilmelidir. Ne de olsa, biz kadınlar, bizim için her şeyi yapabilen, önemsiz şeylerle sınırlı olmayan ve paranın hesabını yapmayan erkeği eş olarak yanımızda görmek istiyoruz. Prensip olarak, bir erkeğin başarısı ve başarısı büyük ölçüde yanındaki kadına bağlıdır.

Çok iyi bir arkadaşım, bir psikolog, erkeklerin başarılı bir yaşam için ilham almaları gerektiğini söyledi. En tembel, ne yapacağını bilmeyen ve yanlış adımlar atan bir erkek bile, eğer doğru kadını bulmuşsa hayatta çok başarılı bir iş adamı olabilir.

“Her harika erkeğin arkasında harika bir kadın vardır” bu klasik ifade psikologların dudaklarından giderek daha sık duyulabilir ve asla yanıltıcı değildir. Anlamı, bir kadının seçtiği kişinin ana ilham kaynağı olduğu gerçeğinde yatmaktadır. Yani, bu fikre göre, eğer erkeğiniz az kazanıyorsa, çoğu zaman tembelse, kendine bakmıyorsa vb. Kadın bunda da pay sahibidir.

Onunla olan ilişkinizin iş hayatını olumlu veya olumsuz etkileyeceğini bilmeniz gerekir. Diğer yandan israfa kaçmayan aile içi saadeti isteyen kadınların erkeklerinde, başarıyı daha sık görebiliriz.

Ona Güvenin

Sevgili erkeğinize başarılı olması için ilham vermek için yapmanız gereken ilk ve en önemli şey ona inanmaktır. Güvensiz davranmanız onun iş hayatını da olumsuz etkiler.

Hayat arkadaşınıza hiçbir işe yaramayan biri olarak küçümseyici davranırsanız ve hatta periyodik olarak bunu yaparsanız, eşinizden görkemli başarılar ve övgüye değer işler beklemeyin. Ne de olsa, seçtiğiniz strateji, seçilen kişiyi küçük düşürmeyi, ondaki benlik saygısını çiğnemeyi, benlik saygısını tamamen azaltmayı amaçlıyor.

Sadece eşinizi sağlam bir şekilde düşünerek bile, onu hiçbir şey yapamayan, zihinsel düzeyde insanlığın değersiz bir temsilcisine benzetiyor olabilirsiniz.

Onun kökten değişmesi ve dedikleri gibi, gökten yıldızları almaya başlaması için, potansiyeline ve hedefinize giden yolda dağları hareket ettirme yeteneğine inanın. Henüz tam olarak öyle değilse bile ona olan inancınızı kararlılıkla gösterin. Sevilen birinin ilgi alanlarını ve hırslı isteklerini tamamen paylaşmanız gerekir.

Seçtiğiniz kişi böyle bir şeye sahip değilse veya planları uygulamaya başlama düşüncesinde korku, belirsizlik yaşıyorsa, ona tam tersini aşılayın. Destek kelimelerini eksik etmeyin.

Partnerinize başarısına inandığınızı daha sık söyleyerek tam bir özgüven aşılayın. Sonunda, iyimserliğinizle suçlanacak, ayrıca kendine ve gücüne inanacak ve zirveden zirveye fethetmeye başlayacak. Bir adamın başarısı, tam olarak onun başarısına olan inancınızla başlar.

Talimat Değil Güç Verin

Erkeklere başarılar ve hırslı hedeflere ulaşma konusunda ilham vermenin, ona değerli talimatlar vermeyi reddetmekten, eylemlerinin kontrolünü durdurmaktan ve hayat arkadaşınıza sizin gibi değil, uygun ve doğru gördüğü şekilde yapma hakkını vermekten daha etkili bir yolu yoktur.

Bir kadının bir erkeğe verdiği güç, erkeğin gerçekleştirilen eylemlerin tüm sorumluluğunu üstlenmesine ve sevgilisine onun ve bir bütün olarak dünya için önemini, önemini kanıtlamasına yardımcı olur. Beyefendide, kendisi tarafından belirlenen seviyeye ulaşma arzusunu uyarır. Ancak aynı zamanda iyi düşünülmüş taktikleri seçer.

Bir erkeğe olan güveniniz ona verdiğiniz güç ile orantılıdır. Ona başkalarından önce sizin güvenmeniz ve güç vermeniz gerekir. Geçmişte ne hata yaparsa yapsın hala birlikteyseniz bunu yapmanız gerekir.

Potansiyeli Olduğunu Fark Edin ve Fark Ettirin

Bir erkeğe başarı, sömürü ve parlak işler için ilham vermek için, onun cesur niteliklerini ve sağlam potansiyelini tanımak çok önemlidir.

Partnerinizin kişisel niteliklerine ve yaratıcı fikirlerine yönelik samimi bir hayranlıktan bahsediyoruz. Ancak bunda abartıya kaçmamak da bir o kadar önem taşıyor. Bir erkeğe ilham vermek için, seçilen kişinin mevcut ve belirgin olumlu karakter özelliklerine odaklanmalısınız. Bu, eşinize özgüven verecek ve başarıya odaklanarak seçilen hedefe yetenekli ve layık hissetme fırsatı verecektir.

Aksi halde yaşamınızda partnerinizin eksiklikleri üzerinde durarak, onu kendi gözünüzde mümkün olduğunca kaçmanız gereken işe yaramaz bir aptal haline getirir. Eh, argümanlarınızı doğrudan bir erkeğin yüzüne fırlatırsanız veya onu alenen eleştirirseniz, sevgilinizden etkili bir eylem beklemek zordur.

Bunun dışında böyle bir yaklaşım, çatışmalarla ve hatta ilişkilerin kopmasına sebep olabilir. Olayların böyle olmasını istiyor musunuz? Erkeğinize ilham verin, onun güçlü yönlerine, becerilerine, yeteneklerine, odaklanın. O zaman inanın ki ikiniz de mutlu olacaksınız!

Karşılaştırmaktan Vazgeçin

Onu başarılı bir insan olarak bağımsız kabul etmeniz, ona ilham veren bir kadın olmanızı sağlar. Sürekli başkası ile karşılaştırmak hatta yüzüne karşı böyle örnekler vermek, onu başarısızlığa itecektir. Sizden uzaklaşması da bunun bir sonucudur.

Bir erkekle ilişki içinde olan birçok kadın tam tersi taktikleri seçer. Kendilerine uygun bir rol model bulurlar ve sevdikleriyle sürekli onun hakkında konuşmaya başlarlar.

“Eniştem çok ekonomiktir, her şeyi yapabilir ama sen bir çivi çakamazsın!”

“Evlenmeden önce birkaç yılda da olsa tatile gidip eğleniyordum. Ama şimdi eve tıkılı kaldım. Keşke işlerin düzelse de seninle de gitsek” gibi gereksiz sözler, aranızda buz dağları oluşmasına neden olabilir.

Bu söylemler oldukça yanlıştır. Çünkü bir insana sadece iddialı hedeflere ulaşmak için ilham vermez, aynı zamanda durumda daha da büyük bir bozulmaya neden olabilir. Kendisine yöneltilen bu tür suçlamaları düzenli olarak dinleyen eşiniz, içindeki avantajları görecek ve içinde var olanları gören başka bir kadını aramaya yönelecek. Unutmayın ki aile saadetinde kadının önemi büyükken, ayrılıklarda da büyük pay sahibiyiz.

Eşinize Daha Sık Yardımcı Olun ve Tavsiye İsteyin

Böylece belli bir konudaki yetkinliğini teyit ediyor, aklını ve hatta bazı konularda kendisinden biraz üstünlüğünü vurguluyor gibi olabilirsiniz. Ek olarak, bu tür eylemlerin bir sonucu olarak, hayat arkadaşınız daha güçlü hissedecek ve size karşı sorumluluğu önemli ölçüde artacaktır.

Eşinizin hangi alanlarda eksik olduğunu iyi analiz edin. Sevdiklerinizin yardımıyla bazı sorunları çözmek için o alanları seçin. Aynı mesleğe sahipseniz, bazı iş görevlerini tamamlarken tavsiye istemekten çekinmeyin. Bu onun kendine daha fazla güvenip değer vermesini sağlar. Ek olarak, eşinizle açıkça konuşun.

Onun görüşüne göre, ona iş araması, geliri artırması vb. İçin ilham vermek için kendinizde neyi değiştirmeniz gerektiği hakkında konuşun. Asıl mesele, böyle bir konuşmanın bir soruna dönüşmemesidir.

Çok Baskın Olmaktan Vazgeçin

Kadının biraz zayıf ve kırılgan olması ve hatta baskınlıktan uzak kalması, erkeğin sorumluluk duygusunu uyandıracaktır. Bu sayede hem maddi hem de ilişkiniz gibi konularda daha özenli davranarak, sizin ve aileniz için başarıya daha motive olacaktır.

Kimi kadınlar için zayıf olmak belki kabul edilebilir bir durum değildir. Ancak buradaki zayıflık, tamamen karşısında ezilmek veya eziklik yaşamak değildir. Her zaman dominant bir kadın olmak, eşler arasında önemli sıkıntılara da yol açabilir. Bu tamamen eşinizin karakteri ile alakalı bir durumdur.

Aslında yapılan sizi seven ve sevdiğiniz biriyle, sizinle ilgilenmesi, yaşam koşullarınızı iyileştirmesi, kişisel ve genel sorunlarınızı çözmesi için acil bir ihtiyaç duyduğu şekilde ittifak kurmaktır.

Teşekkür Etmesini Bilmelisin

Bırakın büyük başarıları, seçtiğiniz kişinin en küçük olumlu eylemlerini bile hemen kabul etmeyin. Bu onu tembelliği itecektir. Ancak küçük olumlu şeyler sonrası, daha büyüklerini başaracağına da ikna edici olun. Teşekkür etmeyi ihmal etmeyin. Pahalı olmasa da size hediye almasını engellemeyin.

Samimi olarak memnuniyet sözleri söyleyin. Ondan bir buket çiçek kabul edin, iyi tavsiyeler, doğum günü tebrikleri ve sunduğu benzer şeyleri kabul edin. Market alışverişi yaptıysa veya pazar öğle yemeğini kendi başına yaptıysa, bir teşekkürü çok görmeyin. Partneriniz memnun olacak, sevilen biri, bir erkek olarak sizin için öneminin onayını alacak ve bu deneyimi düzenli olarak tekrar etmesi için ilham alacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu