İş Fikirleri
Trend

Ekmek Fırını Açmak Ve Maliyeti

Bu yazımızda ekmek fırını açmak ve maliyetinin ne kadar olduğu hakkında detayları ele aldık. Siz de yazımızı okuyarak ekmek fırını nasıl açılır? Maliyeti ne kadar? Gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Ekmek Fırını Açmak Ve Maliyeti

Ekmek Fırını Açmak Ve Maliyeti ; Bu yazımızda ekmek fırını açmak ve maliyetinin ne kadar olduğu hakkında detayları ele aldık. Siz de yazımızı okuyarak ekmek fırını nasıl açılır? Maliyeti ne kadar? Gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Ekmek fırını açmak isteyen birçok kişinin merak ettiği birçok soru bulunmaktadır. Bunlar arasında özellikle ekmek fırını açmanın ne kadar maliyet istediği hakkında çokça kişi bu soruyu merak etmektedir. Ekmek fırını açmak yüksek getirisi olan fakat çokça maliyet gerektiren bir iş olup fırının bulunduğu konum başta olmak üzere aynı zamanda işçilik bakımından da dikkat edilmesi gereken birden fazla faktör bulunmaktadır.

Bu nedenle bir ekmek fırını açmak istediğiniz de bazı püf noktalara dikkat etmek gerekir. Özellikle ekmek fırını yüksek getirisi olan bir fırınınız olsun isterseniz siz de bu ekmek fırını açmak için püf noktalar sayesinde daha yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz.

Ekmek Fırını Nasıl Açılır?

Ekmek fırını açmak istediniz ve ekmek fırını nasıl açılır? Sorusunu merak ediyorsunuz. Bu iş için öncelikle bir iş planı hazırlayın. Bu iş planı daha çok kredi verecek kurumlara ve yatırımcılara gönderilmek için hazırlanır. Fakat sadece bunun için değil aynı zamanda işletmenizin de amaçlarını ortaya koymaya da yardımcı olmaktadır.

Burada aynı zamanda iş planınız beklenen harcamaları, potansiyel gelirleri, pazarlama planınızı ya da hangi ürünü pazarlayacağınız ile alakalı birden fazla detayı da içermesi gerekmektedir.

Bunun yanı sıra aynı zamanda dükkanınızın birlikte uzun dönemli olarak amaçlarınızı ya da genişleme planlarınızı bu amaç doğrultusunda eklemeniz gerekmektedir. Bu nedenle bir iş yeri açmak isterseniz öncelikle bu kriterleri ele alarak bir iş yeri açmaya çalışmalısınız.

Bunun yanı sıra ekmek fırını açmak isterseniz öncellikle mali durumunuzu da değerlendirin burada önemli olan bankalardan kredi almak isterseniz kredi notunuzun da iyi olmasına dikkat edin bu sayede gereken parayı daha erken bulup bu para ile daha çok kar da elde etmenize fayda sağlar.

Özellkle bu amaçla kredi veren bankalarla iş yeri açmadan önce bir görüşme gerçekleştirirseniz daha kolay bir şekilde iş yeri açmış olursunuz.

Bir diğer durum da hizmet vereceğiniz yeri yani mahalleyi iyi araştırın bu yerlerin daha çok müşteri potansiyeli olan bir yer olmasına dikkat edin. Burada aynı zamanda farklı yerlerle de anlaşma yapın bunun için marketler genel olarak unlu mamülleri bu tür fırınlardan temin ederler siz de market sayısının fazla olduğu alanlarda iş yeri açarak ekmeklerini sizden temin etmesini sağlayabilir daha yüksek kazançlar sağlayarak bu kazançlarınızı isteğinize bağlı olarak iki katına çıkarabilirsiniz.

Ekmek Fırını Açmak Ve Maliyeti
Ekmek Fırını Açmak Ve Maliyeti

Ekmek Fırını Açma Maliyeti

Ekmek fırını açmak isteyenler için ekmek fırını açmak maliyeti de merak edilmektedir. Burada ele alacağımız maliyet daha çok lokasyona, fırının büyüklüğüne ya da sunacağınız hizmetlerin de çeşitliliğine bağlı olarak çeşitli faktörler sahiptir. Bu nedenle bu tür bir maliyet için herhangi bir kesin bir rakam vermek aslında doğru olmaz.

Burada yer alan maliyet daha çok 40 bin TL’den başlayıp 500 bin TL’ye kadar da yükselebilir. Aynı zamanda açmak istediğiniz herhangi bir fırın için daha önce böyle bir yola girmiş kişilerden de bilgi alabilirsiniz.

Ekmek Fırını Açmak İçin Gerekli Belgeler

Ekmek fırını açmak istediniz bir de ekmek fırını açmak için hangi belgeler gerekir bu yazımıza bir bakalım,

 • Nüfus cüzdanı sureti ve ikametgah adresi senedi.
 • İşyeriniz olacak dükkanın tapu fotokopisi
 • Yapı kullanma kağıdı
 • Eğer yer kiralıksa Kira mukavelesi aslı veya noter tasdikli sureti.
 • İlgili Esnaf odası veya Ticaret odası kaydı fotokopisi.
 • 2 adet fotoğraf
 • Vergi levhası fotokopisi.
 • Fırıncılık ustalık belgesi
 • Sigorta veya bağ kur belgesi
 • İşyerinde su abonesi kartlı sayaç takılacak
 • İtfaiyeden yangın önlemi alınmıştır raporu
 • Emniyete kimlik bildiriminde bulunduğuna dair kimlik bildirimi belgesi fotokopisi.
 • Çöp konteynır alınacak ve faturası.

Yukarda yer alan belgeler fırın açacağınız şehrin konumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Özellikle büyükşehirlerde fırın açmak isteyenler için yukarda ki belgeler daha çok istenmektedir. Siz de fırın açmak isterseniz bulunduğunuz yerdeki yetkililerle görüşebilirsiniz.

Halı Yıkama Dükkanı Açmak

Editörlük Yaparak Para Kazanmak

Çocuğa Kardeşi Olacağı Nasıl Anlatılmalı

Yetersiz Anne Sendromu Nedir

En Karlı Bayilik Fikirleri

Oto Yıkama Bayiliği Veren Firmalar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu